• |
ide | kryesore

Rama: Asnjë frikë për konflikte më 30 qershor

Lajme, Të fundit

Nga Maliqi, Edi Rama deklaroi se qytetarët nuk duhet të kenë frikë për zgjedhjet e 30 qershorit.

Duke ironizuar dekretin e Presidentit Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve, kryeministri u kthye të flasë sërish për atë që e quan “filxhan”, ndërsa siguroi shqiptarët se nuk duhet të kenë frikë nga asnjë përplase më 30 qershor.

“Ata bëjnë çdo përpjekje që të fusin frikën, sëkëlldinë, pasigurinë në çdo familje sikur këtu po vjen lufta e do përsëritet ’97, se nuk kanë rrugë tjetër veçse të shpresojnë se populli do tërhiqet nga zgjedhjet e 30 qershorit. Çfarë 97 do bëhet këtu? Kush do e bëjë, cingijet e koncertit të vitit ‘36 që i drejton sipas zonave nga një pallavesh që ka lënë mandatin e ka marrë molotovin? Këta do i drejtojnë revoltat? Ku është populli që do mbrojë Saliun, Ilirin, Lulzimin e Monën? Këto janë fantazira, njerëz që i besojnë më shumë filxhanit se sa Kushtetuës, që nga Ilir Meta që del në mes të zgjedhjeve dhe i anullon si të anullojë Gëzimi këtu në Korçë ndonjë ndeshje të Skëndërbeut se ka informacione nga agjenci të rëdnësishme ligjzbatuese se do ketë konflikt. Informacione shumë të rëdësishme dmth nga filxhani. I ka thënë fallxhorja të del një gjarpër në formë 8 që është 8 qershori, dita e protestës do hajë ndonjë kokë ky gjerpër dil e shpëto vendin. Del ky e thotë shpëtova popullin nga gjakderdhja. S’ka asnjë gjakderdhje vetëm llumderdhje. Asnjë merak mos kini nga konfliktet”,- vijoi Rama.

18 Comments

 1. 1 milion euro i do vetem per trasfuzion gjaku 1 here ne 2 jave ti, dhe nuk ke cfare te humbesh me se e di cfare te pret .. por thjesht i morre me qafe ata hallexhinjte neper mitingje te sforcuara! E ke te kote, shqiptari do e injoroje diten e votimit se nuk ka ke te zgjedhe dhe diktaturen e njohin mire! Ti u ke dhene pushtet gjithe bijve e bijave te ish komunisteve drejtues, ndersa populli ka qene i shtypuri .. nuk kthehet me komunizmi te jesh i sigurte per kete! Kujdes diellin se te pershpejton vdekjen .. mgjthse po e kerkon me ngulm por nuk te vret njeri ty pervec Zotit!

 2. P.O. Un o shefo qe jam pidhmotre ,gru qim dhe familje gollobordas pedersatash te kem frik !??? Un vec jap informacione cunave dhe shes koleget ,, mor dhe nai lek me ble Benz Te mir dhe me bo palester …

 3. O ty jo me gur mete gjujt,po ty plumin ballet e meriton.o robt ti qifsha.ctaksirat ka ky popull te vuaj prej nje drogagjiu e budalai.ngiu o popull sa nuk esht von qejeni ne rrot te samesh ker rrenj komunisti.

 4. Asht e vertete se ty or perbindsh nuk te ndodh gja,sepse ke mjete e mbrojtje te afert personale!Por atyre te shkreteve qe do te perpiqen me shku me votu nuk ua siguron kush qetesine!? Atyre ,pra popullit PS-ist,
  u ka ikur qetesia me kohe.Jo nga populli PD-ist, por nga qeverisja note e zeze, me te gjithe stafin tend!
  Kujdesu per qetesine realisht,jo me pordhe e kokefortesi.JE I MBARUAR!!!
  Fillo procedurat e azilkerkuesit ne Serbi!
  SHIHEMI ME 30 QERSHOR 2019 n’TV!

 5. A e dini o morra te kuq se grate qe shkojne ne mitingje me detyrim kontrollohen mire nga policia brenda veshjeve. Mos na i bejne atentat ketij koke gjyles si i beri Leninit nje grua qe e plagosi ne podium. Por kur ka frike nga populli pse shkon atehere. Nuk ka cte beje i ziu. Ne Tirane i del hija e Saliut . Taniqe Bild DE do publikoje 16 te tjera duhet te jete sa me larg.
  Enderron sikur populli nuk do i degjoje se e therret neper tubime.

 6. O z Rama. Qe je lojtar i pazevendesueshem ne korrupsion kete e ka marre vesh i madh e i vogel.
  Por qe vetem kriminel nuk behesh se je artist e sportist. Mos degjo ata qe ke per rreth se duan te ta fusin.
  Ulu ne tavoline e bej ate qe duhet bere. Nga kjo mvaret se si do vleresohesh me tej dhe per ato cka ke bere.

 7. E lexoni se cfare ka thene ……,edhe per nje ordiner te rruga qe pi pafund do ishte e teprt e jo per nje palokryeminister hajdut !Eshte shperfytyruar skajshem, ka degraduar komplet !Eshte ne hall te madh,e keqja qe po i ben ketij vendi eshte e do te jete e pallogaritshme, shumevjeçare!Paç mallkimin e te madhit Zot,perbindesh !

 8. Trimat shpellare me ne krye zanen e stalinit kane dale sot ne pune se ja u qin gopin e satom kulici,deri kur ta rezojme ramen nuk do i merni parate ruse se na i ka blloku FBI por neser lulu do beje cmos ti mare

 9. po kur je kaq trim pse ja mbath sa here ka proteste mor birbo pse futesh rrugeve dytsore kur shkon ne rrethe je bo si pepini ke duel i heshtur qe iu dridhte pistleta ne dore tu kercenu ushtarin ky je ti

 10. Komentues i ores 16;54 ate motren dhe gruan do ta shkerdhejme.Megjithe ate ato kenaqen kur ju futin duart dhe policat nga shalet, kur i kontrollojne se mos kene ndonje molotov per te vrare psikoskizofrenin.Keshtu dhe policet kenaqen e bejne gjysmen e qefit dhe motra me gruan tende arrine ne gjysem orgazem.Ata te shkretit polica nuk e dine qe ato kurvat qe ke tine -japin veren per Partine.

 11. O Dylbera autike boll me financimet e Lulit nga Rusia se i ka dale boja dhe era atij muhabeti. Ju jeni kapur me ze e figure duke marre financime nga kriminele e te denuar per trafik droge e prostitucion.Jeni thjesht idiote qe ndiqni nga pas nje te cmendur qe si bie ndermend per femijen e tij e jo me per ju. Po ju aq tru keni aq flisni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu