• |
ide | kryesore

“Ramës po i vjen fundi”, Basha-qytetarëve: Asgjë e keqe s’do të ndodhë

Lajme, Të fundit

Lulzim Basha sulmoi ashpër Edi Ramën duke i kujtuar atij se Shqipëria nuk do të digjet, pavarësisht gjuhës që përdorë kryeministri. Ai shton se i vetmi që do të largohet nga pushteti është Edi Rama së bashku me mercenarët e tij.

Sipas Bashës, opozita shqiptare nuk trembet dhe këtë po e tregon çdo ditë nëpër rrugët e Shqipërisë, e cila e pret me protesta Ramën  gjatë takimeve të tij elektorale.

“Shqiperia nuk do te digjet! Opozita nuk trembet! Edi Rama ka javë që bredh nëpër Shqipëri duke ngjallur panik e duke kërcënuar sa me djegie të vendit dhe sa me burgosje të të gjithë opozitës. Kam një lajm të keq për të: Shqipëria nuk do digjet dhe opozita nuk trembet. Këto muaj e fundit Rama ka ndaluar dhe arrestuar qindra qytetarë dhe opozitarë, së fundi drejtuesit e PD së Elbasanit dhe Librazhdit, dhe të gjithë e kanë parë se askush nuk trembet nga kërcënimet dhe veprimet e tij perverse.

Këtë shqiptarët po ja provojnë atij përditë kudo nëpër Shqipëri, të cilën ai tani e viziton nën mbrojtjen e qindra forcave policore, sikur të jetë duke ecur përmes një territori armik dhe jo vendor të tij.

Fundi i tij dhe i veglave të tij qorre në kuvend, qeveri, polici, prokurori është i pashmangshëm! Ai e di këtë, prandaj është shpërfytyruar dhe po bën atë që bëjnë kriminelët kur rrethohen: po kërcënon se do të shpërthejë bombën e do t’i hedhë të gjithë në erë. Dua t’u them të gjithë bashkëqytetarëve të mi se duhet të jenë të sigurtë, asgjë e keqe nuk do të ndodhë: Edi Rama do të ikë dhe të vetmit që do të marrë me vete do të jenë mercenarët e tij të korruptuar dhe të lidhur me krimin. #ShqipëriaSiEuropa #21qershor” – shkruan Basha.

17 Comments

 1. Kazan Kadriu Tiede neser po nxirrka pergjime te reja. Natyrisht qe nuk do te thone asgje, vetem indicje jane edhe ne qofshin me te renda se ato te parat. Poshte Kazan Kadriu. Rrofte KM Skenderbe. Me dashuri te madhe per Skenderbeun dhe per figuren madhore te letesise shqipe te madhin Don Kishot, Elisa Mamica Dulqinja e Tobozes. Mbahu fort o Kalores me Fytyre te Vrerosur

 2. Njerezve asgje e keqe dhe asgje e mire nuk do i vij.
  Asgje te re , asnje risi nuk solle ne PD , o Lul, prandaj ik qerohu se ke vite qe vetem te njejtat gjera bajate flet, te njejtat idiotizma te lodhshme

  1. Te rejat na i solli edi rama. Krimin si firmoses te fundit te vendimeve shteterore. Si mund te konkuroje basha me kete gjeni te risive?

 3. Rilindas iket Por do te pergjigjeni mire ,ju ne pushtet e propogandistet neper Portale ..Frikacak e te degjeneruar ne kulm..Friken Shqiptaret e ndershem e kane hedhur poshte..

 4. Oh rrac e perdal rraca mavi moter shkerdhyera, po si nuk keni turp more vjetersira , kudo ne bote opozita ka prioritet ketu ne Albani ndodhe e kunderta, sidomos me gjithe keta skandale qe ka bere ky galloshja km puuuupppuuuu rrace muti jeni ju te mavijosurit rrac e degjeneruar, moter qir, super hajdut, rrac qe shpirtin e keni te ai Serbi qe ky bythqiri i juaj e ka shok.🙈🙈

 5. Zana e stalinit e ndegjon lulune me ne fund e pranoje nuk do ndodhe asgje ne 30 qershor,FBI po te pret neser o lulu,te paskan tredhur o lulu,neser kur te dalesh nga prokuroria foli shpellareve qe te kane ngelur qe te jene ne proteste per te rrezuar ramen,ti zana u zhvirgjerove sot pas 46 vjetesh

 6. Ti i ores 16 e46 ate motren ku ta kesh o rrac e degjeneruar, po opozita kudo ne bot shan qeverin sidomos kjo e jona qe eshte kurv , ti qa karin je more moter qir njeri s po te emrin me goje qa te shqeteson more i pa udhe, ju mavit jeni te majte eee ok atehere ju e keni ne program te ja dergoni femrat e shpis krietarit ne zyra. 🤮

 7. Minister Pandi, jo vetem opozita, por shumica e njerezve e ka me qeverine kudo ne bote. Te gjithe ata qe mbrojne qeverine jane te paguar dhe pa familje, prandaj kot i shani.

 8. Ul koken or Lym,bej nje program serioz(veshtire ta besh se je i pa afte)leri te mbarojne keto zgjedhje qe e hengre ate koqe ulliri dhe i bojkotove,dil ne nje fushate serioze e me kembe ne toke e jo me llafe ne ajer e me thashetheme si grate e keqija,binde popullin qe do qeverisni ndryshe dhe me mire dhe bujrum te marresh qeverine me vote,vetem me vota dhe arrish qellimin,te tjerat jane broçkulla…

 9. Mire kryetari Luli dhe Mona,po hi keni ik per lesh te gjithe me duket.Sa shume ua kane shperlare trurin.Gjynah

 10. Nuk ta shkerdhej motren o minister se eshte shkerdhyer kaq shume keto kohe protestash lere te bej ca dite pushim,por me qef do te shkerdheja ty o minister pushti i salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu