• |
ide | kryesore

Reagon Basha: Rama ka një plan të rrezikshëm për vendin

Lajme, Të fundit

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka një plan të rrezikshëm për vendin.

“Tani ai ka vendosur të zbatojë një plan të rrezikshëm, për nxitjen e ndarjeve dhe përplasjeve sociale në Shqipëri. Edi Rama tani po kërkon të nxisë dhunë masive në Shqipëri, ai po kërkon të nxisë përplasje mes qytetarëve, po kërkon të nxisë luftë mes militantëve të ndryshëm politikë, po kërkon të nxisë vëllavrasjen mes shqiptarëve.

Për këtë qëllim, ai po përdor policinë, prokurorinë, gjykatat dhe mercenarët e tij në media, për të krijuar ngjarje që provokojnë, që ndezin emocionet, që nxisin revoltim dhe reagime publike”- tha Basha.

“Motoja e Edi Ramës tani është: Çdo gjë të sakrifikohet, çdo gjë të shkretohet vetëm që ai ai të ruajë karriken dhe milionat e tij. Është një plan i dëshpëruar që do sjellë fundin e tij, dhe ne nuk do lejojmë që fundi i Edi Ramës të arrihet me kosto për Shqipërinë.

Ndaj dua t’u bëj thirrje së pari të gjithë atyre që e ndjekin verbërisht nga pas në këtë aventurë, që të mos bëhen kurban i Edi Ramës. U bëj thirrje veçanërisht punonjësve të institucioneve ligjzbatuese: refuzoni të bëheni vegla të verbra për të shkelur ligjin, për të dhunuar popullin dhe për të kryer krime në emër të Edi Ramës”- tha Basha. ©LAPSI.al

16 Comments

 1. Mos e lini ne vape me kete lulushen.Ka pjerdhur fare.Ky qe kerkon lufte vellavrasje e pushtet akuzon per grusht shteti ate qe ka pushtetin ,per vrasje ate qe ka pushtetin e jo ate qe eshte dv qe do ta marri me dhune.Na e shpife Lulo je komplet kokrra e k-s

 2. Kush te q.u ariu !?!Klyshe bushtrash se shikoni se jeni bere gazi i botes,droge,hajdutllek,maskarallek e shkerrdhatllek !Edvin rama do ja mbathe…e ju minje incesiste,ku do futeni !?Pjelle e keqe,nuk ua mban bytha te dilni perballe Opozites,pa banda dhe kriminele,droge e perdhunues !

 3. O k-arushi panda po cte satome e ke ate koment? Duket qe midis shpatllave paske bythen jo koken. Por edhe nese ke kete te dyten duhet ta kesh si ai miku per synet…… me pak fjale qeke kokrra e k-arushit

 4. Ky prostituta sovjetike neser do shkoje te xhaxhi prokurori te japi llogari se si e qine ruset ne bythe me leke (se them une po FBI-ja qe ka dergu letrat)

  P.S. Nje porosi Lulush, thuji Ristanit qe mos pije se do ju nxjerri ndonje sekret dhe do ju ekstradojne ne Guantanamo (aty ju qine fort masanej)

 5. Plan te rrezikshëm dhe thirrje per perplasje vetem ti Lulush me Salen e Meten po beni.
  Drejtesia te beje detyren dhe ti te pergjigjesh nje per nje! Ska me te besh sikur je pa qejf dhe nuk paraqitesh dot ne gjykate.
  Aty te shkoni te gjithe dhe te jepni pergjigje per vjedhjen e popullit, hajdute te pa ngopur!

 6. O ju a qifsha motrat o klysha komunistash , bashes ti hani karin se ska ber as nje shkelje as te ligjit shqipyar as amerikan, po mua me vjen inat se ne kohen tuaj po te shaje ruset e serbet te pushkatonin etani jeni bere pro amerikane! Po ju more kopola rilindas vetem ne shoqaten e gejve mund ta gjeni veten aty po skam c’them eshte fusha juaj.

 7. Shikoni bastardeve rilindas sa te shqetesuar jane!!!!!Perdorin emra e paemra.Por ne thelb ulin breket vete..Keni mare Fund o mavite komunist

 8. Eeeeh, dihet pazari. Lyli revokon ’97n, lajmeron per plane te rrezikshme, formon komitete…..

  Ka per ta honger keq. As Hollanda ska per ta shpetu. Le te pyesi Sali mullah omarin se ci bone agallaret e pertej oqeanit ne 97.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu