• |
ide | kryesore

A do dorëhiqet Rama? Fino: Varet nga…

Lajme, Të fundit

Deputeti i PS-së, ish-kryeministri Bashkim Fino ka folur për përgjimet e gazetës gjermane “Bild”. I pyetur nga gazetari Adi Krasta në News 24 se a do të jepte dorëheqjen nëse do të kishte një çështje të tillë, Fino tha se kjo varet nga rasti.

“Varet se çfarë do të kishte ndodhur. Të vërtetohen dhe duhet t’i shohim. Absolutisht nuk mund ta them një gjë të tillë. Në Shqipëri nuk është një fenomen i një force politike. Të gjithë mundohen të jenë dhe të marrin votat. Po nga i ka marrë Bild? Ne e kemi marrë vlerësimin e popullit. Sot jemi para një fushatë tjetër, jemi përballë publikut dhe demokracia bëhet duke vlerësuar njerëzit. Verdikti i çdo force politike është tek populli” – tha Fino.


Do shkarkohet Presidentin Meta?

“E enjtja qe një ditë shumë interesante dhe kjo mbase mund të ndodh njëherë në 100 vjet. Ne nuk i kemi numrat për të shkarkuar Presidentin e Republikës. Zhdekreti që ka bërë Meta është jo ligjor, në rastin në fjalë presidenti ka për detyrë vetëm të dekretoj dhe këtu mbaron. Presidenti është mbi palët. Unë kam respekt për institucionin e Presidentin” – tha Fino. ©LAPSI.al

15 Comments

 1. Nuk eshte zhdekret, por dekret o kelysh kurve! Vdis si klysh kurve se po mbroni te pambrojtshmen.
  Byrre i qire, se je gjynah qe te quash ty bythqir

 2. He…….si thoni? Do t’i bien bolet dashit apo jo!!?
  Hajdeni tani qelbesirat e Karandashit shani, villni tere mutin qe keni ngrene te ngrohte nga bytha e Saliut.

 3. Ata jane mer njerin perplas te tjetri. Shifeni pamja i flet vet. Secilit prej tyre. Neveri. Kane aritur ne neveri. Mos prisni ti bej gje pershtypje gje. Parlament si ky lluc nuk kemi pare ndonjehere. Dhe mos pafshim me ishAllah

 4. Doreheqja e Rames?!…
  Kjo varet nga…
  Sa aktive do jete Erisa dhe kaloresit e tjere rilindiste ne mbrojtje te komandantit te tyre te (pa) nder.
  Keshtu qe pyetja qe shtrohet eshte:
  A po e kryen si duhet Erisa betejen epike per mbrojtjen e keshtjelles”Rilindja”?…
  Ne rast se Skenderbeu I Erises do perfundoje ne biruce,a do e vizitoje rregullisht Erisa atje?..(nese nuk rrezikon edhe vete te perfundoje pas hekurave)….

 5. O ju shpellaret e salihut,me thoni ne cilin vend te botes qeveria bie nga shkrime te nje gazete per blerje votash,qeverite bien nga vendime te gjykatave qe I gjykojne ato,shpellare mbajeni me shkume deri ne zgjedhjet e tjera kur lulune nuk do e keni me kryekar

  1. Qeverite bien kur i cohet kari popullit! Mund tja presin koken mbretit dhe ta qijne gruan, po desh populli te rrevoltohet! Mami ta ka mesuar qe qeverite bien me gjykata?

  2. O ti shpellar. Po te pergjigjem une qe per here te fundit qe kam votuar, votova ne 2013 per Ramen per te hequr Saliun. Shpellar je kur nuk i ke sytr ne balle dhe veshet anash kokes, por me e rendesishmja te kesh nje tru. Nuk jane shkrime gazete. Jane publikim pergjimesh. Me vjen jashtezakonisht shume keq per njerezit qe i mungojne keto te treja.

 6. Skenderbeu pa elisen? Une mendoj fushaten e radhes rilindasit komplet si nje ekip sic kane thene qe jane ta bejne nga birucat. Eriona velina ti coje buke nga kazanet. Uje kane me bollik . Ta ngjyejne. Ky eshte haku yne.

 7. Haha…Fino nuk njeh fare llogaridhenien…voten ia ka dhene populli, mbushni thesin per 4 vjet. Pune e madhe se nuk mbahen premtimet e vidhet cdo gje, ku te mundet e pa mase.
  Nuk pritet shume nga ky kastravec qe edhe Ekonomikun e mbaroi me qerasje e dhurata (aty ku i ecte) dhe mesatare 5.6…
  Mjere ku ka arritur populli shqiptar(ne Shqiperi !)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu