• |
ide | kryesore

Atentat në Nigeri, 30 persona të vrarë dhe 42 të plagosur

Planet

Sulmet e grupit terrorist të Boko Haram kanë shkaktuar 30 viktima dhe 42 të plagosur në veri-lindje të Nigerisë.


Lajmi është bërë i ditur nga website Daily Trust, i cili citon një drejtues të mbrojtjes civile lokale.  Sipas tij bilanci i viktimave është më i madh krahasur me të dhënat që qarkullojnë.


Sipas të dhënave, të tre atentatet kanë ndodhur ne një fshat në Madarari.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu