• |
ide | kryesore

‘Basha në rrezik’, Meta thërret në takim kreun e SHISH dhe komandatin e Gardës

Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta thirri sot në takim kreun e SHISH dhe komandantin e Gardës së Republikës lidhur me sigurinë e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.


Meta ka ndërmarrë një veprim të tillë pak pas letrës që PD, me firmë të sekretarit Gazmend Bardhi i ka nisur ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, pas një takimi informal që ky i fundit ka zhvilluar me truprojat e Bashës, duke i komunikuar faktin se kreut të opozitës i kërcënohet jeta.


Presidenti i vendit ka kërkuar informacione lidhur me këtë çështje.

 

15 Comments

  1. Metodat e sigurimit te shtetit !As qe nuk e rruan fare askush per keta gungaçe te pandreqshem !Po i fryni nje gjeje qe do ju marre shume perpara nese shkoni me tej….,boll mostra komuniste !Nuk e rruajme fare per ju,po fare,plehra !Ju keni frike,do merrni ate qe duhet te merrnin eterit tuaj bastarde ne ’90-ten !

  2. Obobo e paska fut ne rreth Berisha Lulushin,do ta çoje per lesh si perpjekjen e fundit per te destabilizuar vendin,eshte kopil i madh plaku Mere,duke pare qe ne gjithe keto protesta nuk ka asnje viktime ai hyn ne loje duke vrare Bashen ne protesten e ardhshme dhe justifikon dhunen dhe sulmin ndaj institucioneve,mos u merzit Basha se mbas vdekjes do te beje hero Sala dhe do te sjelli lule vit per vit ne vendin ku ti re per liri dhe demokraci,filmi horror Berisha vazhdon…

  3. Harrojeni funderrina te beni presion ne keto menyra,harrojeni askush nuk ju ka frike,ju keni shume kohe qe me te gjitha mjetet me gjithe aksesoret e shtetit po e beni !!!Sander Lleshajt,asnje demokrat nuk ia ka fajin qe ka shtypur me makinen e punes dhe per pasoje ka gjetur vdekjen vajza e tij !Gjithe ate mllef e urrejtje ndaj shqiptareve nuk ka justifikim Sander !?!Po ben kamikazin e Rames,duke dhene urdhera te jashtligjshem dhe perdorimin personal te policise !Nuk do te shkoje jeta duke te shoqeruar 15 police !Po vjen dita qe do jesh pa asnje dhe cfare do besh pastaj ?!Si do u kalosh para shqiptareve qe u ke burgosur femijet,i ke rrahur e perdorur helm edhe ne shtepite e tyre ,duke ua shembur ato !Sander,pushteti te ka verbuar dhe shpirtligesia jote eshte tmerr,po katastrofe !E pamundur qe nukne kupton se cfare po i ben vetes o faqekuq,muzhik !!

  4. pa lidhje fare, bejn viktimat kot. I fut dhe nje emision fevziu nga darka me kete teme e te gjith trushperlaret binden qe po u rrezikohet Basha. Kete tipin e ka kap frika se po e therrasin ne prokurori e tani ben viktimen, mire qe ska dal te therrasi do te me vrase rama

  5. Informacionet jane nje grup serbo – kosovar te lidhur ngushte me salihun jane po te njejtet qe zhduken hajdarin me urdher te salihut,kujdes lulu,i joti ta fut sot

  6. Strategu i madh,Kryekomandanti i hajduteve ,kontrollon sigurine kombetare se mos na sulmojne Bashen.E kujt i duhet ky bufone,plehre dhe qelbesire.Do na ngelet vetem Monika sepse planet per te krijuar destabilizim po levizin,boll qe Saliu dhe Meta mos te denohen,flake dhe tyme shqiperia.Aman Shkullak kujdes Bashen,vendosini ca roje besnike nga ato te Balliut qe te flene tek ashensori.

  7. Djali i kerkon mbrojtje nga burri i keq salih baba ilirit dhe ky pernjehere levizi ne mbrojtje te ketij kamarierit sigurims te rinasit,nuk bie rrufeja ne Hale themi ne nga skrapari

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu