• |
ide | kryesore

Çfarë po ndodh? Basha, deklaratë për mediat në 21.00

Lajme, Të fundit

Në orën 21.00 kryetari i PD, Lulzim Basha do të dalë në një deklaratë urgjente për mediat nga selia blu. Burime pranë PD thanë se konferenca vjen pas publikimit nga gazeta BILD të përgjimeve të reja ku zyrtarë të lartë të shtetit, përfshirë edhe kryeministrin Edi Rama janë të përfshirë në manipulimin e zgjedhjeve të pjesshme lokale të Dibrës. 

Po sot është konfirmuar edhe vendimi i prokurorisë së Tiranës për ta thirrur forcërisht Bashën për çështjen e kontratave të lobimit ndërsa më herët PD akuzoi ministrin e Brendshëm se kishte shkelur ligjin duke thirrur truprojën e kreut të opozitës me argumentin se i rrezikohej jeta. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. E dim ca do thot. Ato qe ka then ketu e 4 muaj. Pellet si gomari dhe se REPUBLIKA E RE po vjen. Dhe ky eshte shpetimtari mbi dhe.
    Ore e di ca do populli…. rama te ik e te zhduket me gjith ty nga faqa e dheut.
    E TE DAL NJE FORC E RE… KOMPLET E RE. ME ASNJE LIDHJE ME JU.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu