• |
ide | kryesore

Video/Edi Rama i kapur në blerje votash, me drejtorin e Ministrisë së Brendshme

Kryesore, Lajme

Gazeta gjermane “Bild” ka vijuar të publikojë përgjimet për blerjen e votave në Shqipëri. Por në ndryshim nga hera e kaluar, kësaj radhe në përgjime është edhe vetë kryeministri Edi Rama. Dëgjoni përgjimin e tij me Arben Keshin, drejtor në Ministrinë e Brendshme.

Përgjimi 1- Biseda e Edi Ramës me Arben Keshin


Arben Keshi: Hë shefi

Edi Rama: Hë mo si duket?

Arben Keshi: Po mirë tek pritshmëritë jemi.

Edi Rama: E ke realizuar objektivin thua?

Arben Keshi: Them se po, bazuar në ato që po na thonë komisionerët.

Edi Rama: Ashtu është?

Arben Keshi: Po them që po.

Edi Rama: Po ata maskarenjtë, kishin bërë presione mbrëmë e?

Arben Keshi: Po deshën të më kapnin mua, punë dy minutash sa u futa tek shtabi sepse ishin duke më pritur tek hoteli ku fleja.

Edi Rama: Çfarë do të bënin ty ata?

Arben Keshi: Ishin 50 veta. Asgjë besoj, këtë pjesën e presionit mendoj, jo kështu jo ashtu. Ai është legen ai, Flamur Noka.

Edi Rama: Po ku ta del dot ty Flamur Noka mo!

Arben Keshi: Edhe djali sa doli më la mua, ata kujtuan se isha edhe unë në makinë. Rreth 50 veta. Jo se i bënë ndonjë gjë, sa e goditën. Ai iku dhe ata nuk e kapën dot.

Edi Rama: Më mirë mo, hajt se ç’i do sherret. Dëgjo, po ti mendon se e kemi realizuar objektivin?

Arben Keshi: Po këtu tek unë po. Mund të lëvizë me më pak më shumë. Nga ato që na kanë thënë komisionerët kemi pritshmëri të mëdha.

Edi Rama: Komisionerët i ke pasur top e?

Arben Keshi: Po po në rregull.

Edi Rama: Okay, mirë vllai, hajt ciao.

Arben Keshi: Ishalla, faleminderit.

 

37 Comments

  1. Ca kishte te ky pergjimi????? Un mesova te kunderten. Qe muli qenka problemi. Paska organizuar lincim personi per presion.

  2. Na rrufshi sali berishen, ku po flet per blerje votash Rama ketu?Po normal duhej futur dhe kjo bisede qe keta te pd ti benin lidhjen

 1. Behuni gati per ushtrine e komentusve te ridhjerjes. Provat jan te pakundershtushme.

  Edi Rama do te perballet me ndeshkimin e popullit, do hidhet ne kanal si gadafi dhe do perdhunohet deri sa ti dali gjak nga cdo pjes e trupit

  1. NA SHPJEGONI JU QE URRENI RAMEN.
   SE KU ISHTE VJEDHJA E VOTES KETU.
   UN S KUPTOVA GJE,
   JU QE JENI NGA NATYRA TE ZGJUAR. NA E SHPJEGONI.

 2. A eshte e ligjshme te pergjohet kryeministri e te perdoret pergjimi ndaj tij si shantazh?? U tha qe prokuroria ka pergjuar vetem shijaksit qe jan marre me droge po ketu ne pergjim eshte kryeministri qe flet me nje vartes te vet dhe me asnje nga shijakesit. Edhe nje here pyetja, a eshte e ligjshme te pergjohet kryeministri nga prokuroria? Ka dhene gjykata vendim per pergjimin e kryeministrit?

 3. djerjet e stalinit i pa emer sot me 28 emra si mondi,latakasi,adi,i pa emer,i pa emer,bako,feto,i pa emer etj mut qenefi te rames.ne 16 pergjimet duket qart qe po pati prokurore kets ne burg duhet te ishin per nji sekond.qfar pun ka kryeministri ta therret drejtorin e polcis a i permbushi a jo detyrat.kush e sht mut han edhe 100 vite mut negjmijes si rama,kush esht njeri shkon e i qin nenen rilindjes,

  1. Ari, ti ke gjithmon te drejt. Se ta ka dhen doktori te drejten. Skam asgje me ty.
   E kam me lapsin. Ca halli ka lapsi qe ben gjith kete luft. Thua te jet nje gazet qe nuk duron dot padrejtesin, Hahahahaha.

 4. Ja, keto jane ato qe duhet ndaluar hyrja ne SHBA DHE EU .
  Kriminele qe ne lindje.
  Gjaku bastard nuk ndryshon kurre ,bem baba qe te ngjaj!

 5. Shpifje dhe vetem shpifje. Behen vetem per te mos lejuar lavdine e shefit te madh. Dikush ka klonuar telefonin dhe i ka imituar zerin. Maskarenjte e ndyre. Po a ka njeri me te zotin se lideri yne? Te gjitha premtimet i ka mbajtur deri tani. A ka ndonje rast te vetem qe ai te kete genjyer?

 6. me kto pergjime i thoncin do i rruni karin edi rames. ksi lloj bisedash i ka bo para ktij sala, luli, tosi e qe te gjithe…. dhe do i bojn perhere. jane raste te izolume ku fukarenj shesin voten per 1 lug mjell. un thash ca pergjimesh ishin, kush do kapej me presh ne dore si dikur LIKJA … na hongshi karin. per pak desh lashe veten pa votuar ne dt 30 qeshor se than gjermoni do qesi, gjermoni do dhjesi … ju qifsha grate me gjith gjermon

 7. Prisni se s’ka mbaruar Hern Piteri,por ju qe nuk shikoni ose dalloni shantazhin,blerjen e votave,nuk ka faj gazetari.Intiligjenca e gjermanit eshte ku e ku me ate tonen,ai e shef,budallenjte militante nuk e shofin,me mire s’duan t’a shohin. Rama shpiku Babalen per te genjyer shqiptaret por kjo d’ecen me gjermanet,pasi ata nuk nxjerin asgje pa e verifikuar nga disa burime.Piteri ate pret t’a hedhin ne gjyq (si ceshtjen e Beghetit) dhe te shohin sa para te tjera do humbin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu