• |
ide | kryesore

“Ku do fluturonte drejtori?” Pjerin Ndreu justifikohet pas përgjimit të BILD

Lajme, Të fundit

I kapur në përgjime duke kërcënuar drejtorët në zgjedhjet në Dibër, Pjerin Ndreu nga studio e ‘Opinion’, i ka dhënë përgjigje pyetjes së gazetarëve se “ku do ta fluturonte drejtorin”, referuar telefonatës së tij kërcënuese para zgjedhjebe në Dibër në 2016-ën. Ndreu tha se i kërkoi votën hapur drejtorit të shkollës sepse ai ishte kryetar i PS-së të atij rrethi.

“Reshat Elezi ka qenë kryetar i PS së rrethit, unë kam kërkuar që ai të votojë PS dhe kjo është krejt normale. Nuk i kam thënë për lista mësuesish. Unë i kam kërkuar si socialist. Nuk ia kisha telefonin, kisha numrin e Drejtorit të Arsimit. Ju më thoni mua që i kam bërë presion kryetarit të Partisë Socialiste”, – tha Ndreu.


Ku do fluturonte kryetari i PS-së?

“Do ikte nga kryetari i Partisë Socialiste. Ia thash unë…” – tha Ndreu.

Gazetarët zbuluan në studio se drejtori i shkollës është pushuar vërtet nga puna pas zgjedhjeve. Ish-deputeti tha se nuk ishte pyetur nga prokuroria e Krimeve të Rënda për këto përgjime. Sipas ligjit një drektor shkolle nuk mund të jetë funksionar aktiv i një partie politike. ©LAPSI.al

16 Comments

 1. Ky Ndreu u tregua shume i zgjuar aqsa po te vazhdonin ta ngacmonin edhe pak, jo vetem qe do e nxinte veten me keq se kaq, po kushedi se sa persona do te implikonte

 2. Ky i ka gjujt ne grusht Kosenit se ishte polic profesionist! Qenka bere shtojzavalle sot,me pak presion te kercen ne tub!!! Mis na cani me karin me barsaleta per pjerinin, ka boll Italia

 3. Ky e ka pas edhe dajen delfin, vellai vet kokrra malokut eshte drejtor ne kapitenerine e portit te Durrsit! Per nder ky asht nana moralit per Lezhen

 4. me ‘Fluturim” e kishte fjalen per 1 bilete avioni nga agjensia e njohur e fluturimit air albania, nga aeroporti i vlores…

  kishte mendu per mire qe votuesi i PS te pushonte bashke me familjen se ishin lodh tu vjel vota e tu shkun mesuesit e pd

 5. Pjerini eshte pranuar komunist ne moshen 17 vjecare kur ka jetuar ne Kukes. Mos mendoni se eshte I brezit te sotem! Eshte I gardes se vjeter! Politikisht eshte aty-aty si moshe me shokun Gramoz….

 6. Po cfare e ftoni ne tv kete mo,,, ky duhet te ishte ne hekura per te mos thene ne dhomat e gazit bashke me shume te tjere

 7. Ndreu qe goditi tinezisht deputetin ne parlament , u pa publikisht dhe si i paburre e mohoi , paturpsisht e mbrojti edhe parlamenti i Likes qe e kishin ortak , sot degjohet ne video dhe e pranon se ka intimiduar zgjedhesit , veper penale per te cilen Rama “te çon ne kokerr te burgut” , por jo ,Pjerinin do e beje Kryetar te Bashkise Lezhe per sherbimet e çmuara qe ka bere per Ramen qe kur nxorri PS e Nanos ne opozite duke eleminuar nga gara ne Puke Viktor Doden e PS . Tani presim çdo beje me te Prokuroria , a do e çoje edhe Ndreun ne kokerr te Burgut?

 8. Reci e Dardha
  Qenkan poshteru me 20 mije leke
  Turp.
  Ata vetem me nje fjale goje kapnin pushken Kunder Serbit,por ai qe i therriste Ju gjendej ne cdo moment kur kishin hall i nderonte nuk sillej ne kete fare feje .
  Sa poshte kemi rene .
  Kur vota eshte e fshehte psé duhet te deklarohet.

 9. Lloji i mallit Rilindas,me te gjitha veset dhe maskarallekun qe mbart !Ky ordiner nuk mund te jete ndryshe,nga e tera,mostra ps !Sa here ta pyesesh aq me zbuluar del,ja dhe prova u sigurua,e pohoi vete se ka folur me te dhe genjeu se ka qene kryetar i ps(te semes se tij )!Porkuroria e arta zhabazhulses ta arrestoje sot !!!????Apo e donika zot ruana sa e shpifur eshte !!!!!!

 10. Keshtu ndodh kur policat (bashepunetor te krimit ) behen deputet .
  Me leket e krimit dhe inteligjencen e idiotit u ka mbush ky kuvend.
  STOP POLICEVE NE PARLAMENT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu