• |
ide | kryesore

Skandali i Sandër Lleshaj/ Takon bodigardin për ti thënë që kërcënohet Lulzim Basha

Arkiva, Kryesore, Lajme

Partia Demokratike akuzon ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj për shantazh ndaj Lulzim Bashës për qëllime politike.

Sipas PD, Lleshaj ka takuar truprojën e Lulzim Bashës dhe e ka lajmëruar për një rrezik mbi kreun e opozitës.


Në një shkresë drejtuar Lleshajt, që mban firmën e sekretarit të përgjithshëm të PD, Gazmend Bardhi, shkruhet se Lleshaj ka shkelur çdo procedurë dhe çdo mënyrë institucionale të trajtimit të kësaj cështjeje.

Kjo pasi nuk është personaliteti që shoqërohet ose truproja e tij pala që vlerëson kërcënimet dhe mbrojtjen ndaj tyre, por Garda e Republikës.

Në letrën e PD për ministrin e Brendshëm thuhet se duke marrë parasysh rrethanat dhe shkeljet ligjore në trajtimin e kësaj cështjeje, përforcohet dyshimi se qëllimi i vërtetë i takimit ka qenë shantazhi i kryetarit të Opozitës.

11 Comments

 1. Ne 28 janar rames iu shtuan 4 gardiste. Nuk e pyeti njeri, ne i do apo jo keto gardistet, por u vleresua situata nga autoritetet dhe ja vendosen. E kuptoni sa kemi degraduar?

 2. Pordhe me rigon.
  Vazhdojne teatrin keta horra.
  Boll se na e shpifet!
  E gjithë loja behet per Donika Kurva-Prela.
  Ajo është kali i trojes se klanit te kuq per sabotimin e istitucioneve te reja te drejtesise.

  1. uns kur ta perdhunoi te birin e mitur frroku ishte pordh me rigon,kur ta perdhunuan e dogjen motren xhisiela me igare ishte pordh me rigon,kur GRISELDA ta lindi vellaun rama ne jastek prap pordh me rigon,kur te qin treshe nenen e motren e mitur ne zyten e koqos ishte peap pordh me rigon,kur sokol balla o binte me dy duar palles se shifte bythet e tua ne internet e ti i tregoje zgavren e bythes oshte prap pordh me rigon,kur avioni u be mushkonj ishte prap pordh me rigon.KUR RAMA I TITHI PALLEN ILIR METES NE LALZ NE VEND QE TI MERRTE BLLOKUN ISHTE PORDH ME MUT por ti uns e i pa emer ne goje futet.qfar krymba qenefi stalini.prandaj perdorni si rama,frroku,roshi,artur bushi,termet premqi,ndoka nga 7 deri 17 emra .ket e beni se frroku,roshi,doshi ndoka ,shullazi,artur bushi sa her jan te drogur si rama kerkojn bythqir te rinj te cilit je ti rama,balla,erionka velija etj.ata kur drogohen kujtojn se qijn te pa emrin,grmalok etj por ne fakt ruqi i qon vetem ramen,ballen e erion velin,ketyre vetem se ju vesh fustane e i lyen pak me mut.kur doni roshi me perdhunu femij i qojn braqen e ermonel felajn,kur don me perdhunu gra i qojn erionken.turp.

 3. MINISTRI THERRET BADIGARDIN DICKA E RREZIKSHME FSHIHET ESHTE E PA MUNDUR TE JETE E VERTET QE MINISTRI TOKOHET ME BADIGARDIN NUK E KUPTOJ SHTI KA REN SI KA MUNDESI…………………….

  1. juri siq emri tregon je rus ose i pa emri vet,pra nji krysmb qenefi i lenin,milladin,stalin,putin e edvin.qfar nuk sajuat ju mutet e stalinit per 78 vite dhe tash juri emer rus han mut stalini prap.

 4. Neser Kryetari i Kuvendit, ish-ministri i brendshem ne masakren e 2 prillit 1991 ne Shkoder, Gramoz Ruçi, pritet te takoje Ilir Vrenozin per t’i komunikuar se idhulli i tij Berisha eshte ne rrezik kercenimi

 5. uns kur ta perdhunoi te birin e mitur frroku ishte pordh me rigon,kur ta perdhunuan e dogjen motren xhisiela me igare ishte pordh me rigon,kur GRISELDA ta lindi vellaun rama ne jastek prap pordh me rigon,kur te qin treshe nenen e motren e mitur ne zyten e koqos ishte peap pordh me rigon,kur sokol balla o binte me dy duar palles se shifte bythet e tua ne internet e ti i tregoje zgavren e bythes oshte prap pordh me rigon,kur avioni u be mushkonj ishte prap pordh me rigon.KUR RAMA I TITHI PALLEN ILIR METES NE LALZ NE VEND QE TI MERRTE BLLOKUN ISHTE PORDH ME MUT por ti uns e i pa emer ne goje futet.qfar krymba qenefi stalini.prandaj perdorni si rama,frroku,roshi,artur bushi,termet premqi,ndoka nga 7 deri 17 emra .ket e beni se frroku,roshi,doshi ndoka ,shullazi,artur bushi sa her jan te drogur si rama kerkojn bythqir te rinj te cilit je ti rama,balla,erionka velija etj.ata kur drogohen kujtojn se qijn te pa emrin,grmalok etj por ne fakt ruqi i qon vetem ramen,ballen e erion velin,ketyre vetem se ju vesh fustane e i lyen pak me mut.kur doni roshi me perdhunu femij i qojn braqen e ermonel felajn,kur don me perdhunu gra i qojn erionken.turp.

 6. Qen-erali Leshaj po ben punen e informatorit!?
  Kaq poshte ka ra qen-nerali!?
  Turp per ushtrine qe kan pas nje palo gjeneral si ky!?Turp edhe per Ne qe prodhuam keto pacavure ushtarakesh!?
  PRANDAJ NUK KEMI SHTET,kjo asht ftyra origjinale e shtetleshit tone!

 7. Cfare thote gei bardhi shpellaret dhe mandi na e quajne te vertete,vetem ky gei e di pse duhet ta takonte lleshaj shpellarin e luluse qe lulu te na beje trimin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu