• |
ide | kryesore

“Pse e zgjodhe atë senin e zi”, Linda Halimi i kthehet komentueses raciste

Paparazzi, Slider

Marrëdhënia e saj me reperin afroamerikan, është komentuar shpesh, por këtë herë këngëtarja Linda Halimi i vuri vulën të gjitha kritikave.

Njëri nga ndjekësit i ka bërë një pyetje mjaft raciste në Instagram se, përse e ka zgjedhur partnerin me ngjyrë dhe këngëtarja nuk ia ka lënë përgjigjen mangët.


Linda ka treguar se sa e dashuruar është dhe se nuk e pengon aspak fakti që partneri i saj është “ndryshe”.

Ajo shprehet se ka zgjedhur njeriun që do, i cili ka një etnicitet ndryshe nga i saji.

“E unë secilës femër i dëshiroj dashuri të madhe në jetën e saj dhe fatin e mirë sidomos ty që më së shumti ke nevojë të përjetosh një ndjenjë të tillë”, përfundon fjalën këngëtarja.

Prej kohësh Linda ka kurorëzuar lidhjen me reperin Dawon Edwards, i njohur si Big D me të cilin e ka edhe një vajzë që e kanë pagëzuar me emrin Kaimana.

6 Comments

 1. Kjo tarallake ka dale ne Amerike, i kane bo brainwash qysh ne fillore, dhekujton se kush nuk martohet me zezak eshte injorant. Keta bicimer pa tru nuk e shohin Ameriken por i sheh Amerika ata. Edhe shpendet o bibe njelloj jane, shpeze. A ke pare pare te shkoja pellumbi me sorren? Jo sepse eshte ligj i natyres te ngjashmit, lloji i caktuar, shpeze, kafshe, njerez rrine me te ngjashmit e vet. Nejse nuk u humb ndonje gje, Nje tarallake me pak u shkeput nga trungu i vet, tani i takon turmes se racave te perziera dhe do pjelli black asses (bythzinj). Urime.

  1. Kur eshte rracist edhe nje pabuks shqiptar. Einstein ka thene „stomaku bosh eshte nje keshilltar i keq…“
   Ne nje pike te jap te drejte, si pabuks dhe injorant qe je, vetem nje pabukse dhe injorante si ty mund te t‘i hedhi syte ty… edhe ajo vetem n.q.se eshte e verber….

 2. Linda nuk duhet te merret me komentuesit. Nese eshte vertete e lumtur me familjen qe ka krijuar atehere te vazhdoje programin e saj. Shijet nuk gjykohen.
  Komentuesit kane mendimin e tyre dhe shpesh ndikohen edhe nga mentaliteti i tyre qe qartesisht eshte i ndryshem nga ai i Lindes. Ne shqiptaret e kemi te veshtire te pranojme lidhje te tilla nderracore aq me teper me afro-amerikane.

 3. Shqiptaret jane gjithsesi race muti, keshtu qe rasti i lindes nuk na vlen si model i prishjes se hierarkise raciale.
  Me thene te drejten kombinimet bardhe e zi jane shume te rralla edhe ne perendim. Edhe pershtatja fizike-seksuale nuk eshte shume e mire.

 4. Sa familje e bukur, asnjë prej gjyshërve nuk shihet te trashigimtarët. Akoma me këto dënglat e kulturës këta këshilluesit e mësipërm. Lamtumirë linda, do përpiqemi t’i mbrojmë të njohurit nga raste si i yti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu