• |
ide | kryesore

U përmend në përgjime, Flamur Noka: Arben Keshi ndante para me thasë…

Lajme, Të fundit

Ish-deputeti demokrat Flamur Noka ka komentuar përgjimet e publikuara në gazetën gjermane “Bild”, ku në një bisedë telefonike mes kryeministrit Edi Rama dhe zyrtarit socialist Arben Keshi, përmendet edhe Famur Noka si kreu i një grupi prej 50 personash që dhunonin votuesit socialistë.

“Janë gjëra banale, nuk dua të hyj në këtë histori”, – ka thënë shkurt Noka në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo” në Report Tv, ndërsa ka vijuar me akuzat për kryeministrin Rama dhe Arben Keshin.


“Ka pasur përplasje nga qytetarët dhe njëri nga ata që merrej me shitblerjen e votës. Incident normal siç ndodhin në datën e zgjedhjeve. Kam qenë dëshmitar i kësaj maskarade 3 muaj. Qarkullonte nga mëngjesi në darkë me thasë me para.

Kush nuk pranonte para kërcënohej, prandaj kemi dalë. Dhe ky shefi i komisariatit u gradua pastaj, u ngrit. Ishin të gjithë ushtarë politikë dhe jo punonjës të shtetit.

Informacioni ishte që Arben Keshi nga mëngjesi në darkë trokiste në derë të banorëve për të shpërndarë para me lista. Kush nuk pranonte kërcënohej. Del edhe një gjë tjetër që ata kishin parcelat me kanabis, dhe diheshin që pronarët ishin Arben Keshi dhe Robert Ago” – tha Noka.

10 Comments

 1. Neri. O KOKRRA E MILITANTIT.
  Vetem njeher ne jeten tende vere trurin ne pune. Mendoje njeher, e zem se fiton partia qe don ti. Po pas 4-8 vitesh, ca do besh?? PRAP DO ULERASESH E BEHESH ME PROBLEME MENDORE.
  Pse se e ke sa nje koker gruri mendjen O MILITANT.

  1. Ky tipi qe flet ne telefon me ramen dhe per te cilin rama ka vleresim maksimal, do plumbin ne lule te ballit. Kaq di une.
   Une militant jam,por militoj vetem per terheqjen zvarre te rames. Nqs Basha kthen rruge m’u ne pidhin e gruas se Xhelalit (i ati) te shkoje (se plakes se lulit nuk ja di emrin).

 2. Jo vetem ka dale ne Dojcland por te te haj multin Ki Mir Seni per pozen qe ke mare……….
  Hajde, hajde!
  Edhe thone pastaj se eshte kokra e malokut qe ben shurren aty ku e ze, si qen rrugesh pa zot.

 3. Mulo, beju gati dhe ti. Mbase me keto pergjimet pastrohet nevojtoria e politikes. Po me duket se Llalla ka qen i njeanshem kur i ka ber keto. Nuk ka pergjuar njerezit e Like floririt. Duhet pastru nevojtoria dhe nga keto diaret e LSI. Gjithsesi, njerezit edhe pse e dine, kan nevoj ta din me mire te verteten dhe pavarsisht kush i boton e per cfar arsye i boton, njerezit duhet ta dine te verteten.

 4. Ky eshte i kapur keq. Ka ngren nje lug corb te prishur qe ne vitet ’90 dhe tani ka ngel peng i asaj. Ka shit shpirtin, identitetin dhe atdheun.

 5. 300000 mije vende pune, spitalet falas, hyrja ne europ(grop), rregull rend e qetesi(drog drog drog) zero ndertime ne Tr( e dini vete ju qe i dilni zot Ed pordhes dhe Erjon bythes) se sa pallate jan ngul ne 4 vite, zero emigrimi( rreth 400000 Shqiptar kan ikur jasht) etj e tj He mo plerat mavi dhe bir kurvash kaq duhet te dini dhe per keto premtime ju duhet te bashkoheni me opoziten dhe ta ngrihni zhag per asfalti Ed pordhen dhe Eri grua shkerdhyeren.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu