• |
ide | kryesore

VIDEO/ Një muaj më parë Rama mohoi përgjimin e tij: “Unë nuk flas ashtu…”

Lajme, Të fundit

Një muaj më parë (18 maj 2019) në fjalën e tij para kandidatëve të bashkive Kryeministri Rama foli edhe për përgjimet e para të “Bild”. Në to thuhej se ishte regjistruar edhe vetë Rama në përgjime, por kreu i mazhorancës tha se ai nuk flet me atë gjuhë.


“Përgjime krejt qesharake të gërryera nga dosje hetimore në thyerje të sekretit hetimor dhe të dhuruar për “Big Brother”-in nga dora e dikujt që në vend që të hetonte Dibrën, e ruajti në sirtar për këtë ditë të zezë”, – tha Rama


“Apo përgjime të sajuara komplet ku ka dalë edhe një rresht i thënë nga goja ime, i cili nuk më shqetëson, por më fyen, sepse nuk është gjuha ime, por gjuha e një mësuesi nate, jo vetëm pa arsimit përkatës, por edhe totalisht jashtë profilit.

Përgjime imagjinare që fshihen pas disa numrash të cilat përsëriten pa pushim, si të ishin “Kodi i Da Vinçit”, ku ndrydhen të vërteta të skëterrshme mbi vjedhjen e zgjedhjeve nga unë me paratë e mafies”, – shtoi Kryeministri.

7 Comments

  1. Ty te shkedhefte mamane,linden dhe ç’te mban dera e shtepise,India dhe Afrika e Jugut.Na luajte nga mendte o i shkalluar !Te zene me presh ne dore dhe nuk jam une,nuk eshte ashtu siç duket e siç thuhet por eshte ndryshe,ike o kurve njeri,ike se nese me jepet mundesia do te shkarkoj 64 plumba ne ate pleh trup qe ke !

  2. O Skenderbeu Spiropalit
    Po ma ha rrocken sa krahu e ska perendi te te dali per zot.
    Nje keshille miqesore 🙂
    Sa me shpejt tja mbathesh aq me mire per ty o Skenderbeu yne.
    Mos trash me shume zullumin se nuk do ta mbash dot me pastaj….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu