• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shikoni Ramën kur betohej se Gjiknuri nuk ishte në përgjimet: Ku ka dalë o vlla…

Lajme, Të fundit

Një muaj më parë, në 16 maj kryeministri Edi Rama ishte në emisionin “Opinion” kur sapo ishin publikuar përgjimet e para të “Dosjes 339” nga gazeta gjermane BILD. Pyetjes së gazetarit Andi Bejtja se përse nuk kishte reaguar duke i larguar emrat e përmendur në dosje, për t’i dhënë një mesazh reflektimi opozitës, kryeministri Edi Rama tha se nuk mund të largojë njerëz në bazë të përgojimeve. Bejtja i tha se Gjiknuri ishte në përgjime, por Rama nisi të tallej: “O vlla… Ku ka dalë o vlla…” Më poshtë biseda dhe video e emisionit.

DEBATI


Edi Rama: Kush ka dalë në dosje, ma thuaj ti se unë nuk e di.

Andi Bejtja: Damian Gjiknuri.

Edi Rama: Ku e ke në dosje?

Andi Bejtja: Ka dalë o vlla…

Edi Rama: O vlla ku? O vlla ku, ma nxirr.

Andi Bejtja: Vangjush Dako.

Edi Rama: Më thuaj ku ka dalë Damian Gjiknuri… ka dalë o vlla, hë vlla ku ka dalë, më trego ku ka dalë.

Blendi Fevziu: (Për) Damian Gjiknuri ka një koment, por nuk është parë përgjimi.

Edi Rama: Vangjush Dako ka dalë duke thënë çfarë? Më thuaj se nuk dua ta rikthej gjithmonë atë histori, sepse nuk dua në asnjë mënyrë se dikush të mendojë se unë po komentoj, sepse ka një proces për Saimir Tahirin dhe unë respektoj procesin.

Andi Bejtja: Po s’thashë gjë…

Edi Rama: Jo më nuk the ti, do them unë tani, do flas dhe unë.

Edi Rama: Por nuk e nxorët akoma mësimin mor zotëri. E bëtë këtë milet të flasë me vete, duke u marrë me përgojime, me muhabete jo ky i tha kështu, jo ky ashtu.

8 Comments

 1. Mire e ka shoku Udheheqes! Nuk ka dale! Se pergjimi eshte audio dhe jo video.
  Mjere ne se na mbyten psikopatet!
  Po pse e la Haloperidolin njehere???

 2. Po ky s tha nje fjale per 140 milionet e Becchettit qe ka pergjegjesi te drejtperdrejte dhe teresisht personale ju merreni me cka thene per Gjiknurin. Paciperia e ketyre eshte e paturpshme. Kur del edhe Sokol Bare nje njeri i mencur dhe i urte dhe ka fytyre ta mbroje publikisht ne TV do te thote qe partia e ketyre bushtrave ka marre fund. Po si nuk ka nje njeri me mend tek ajo parti bushtrash dhe bishash te thote boll se edhe uniteti dhe partishmeria e ka nje ekstrem dhe fund perpara, ligjit, moralit politik dhe human. Jo mor vlla e cuditshme. Keta i ka infektuar te gjithe Spiropali me lali erin. Cfare nuk shpiken per Griselden dhe kur u pergenjeshtrua gjithcka nuk kerkoi asnje falje publike. Kjo fare e keqe duhet zhdukur e djegur me gjithe rrenje

 3. Mjere populli shqiptar per politikanet qe ka. Njeri ne i eger e me i uritur se tjetri. Korrupsion, droge, shit-blerje votash, mos llogari-dhenie, shpenzime buxhetore pa hesap ne fushat we i teket k/ministrave, zallamahi e pislleqe pa fund. Deri kur? Mos te shpresojme tek SPAK e organe te tjera qe ‘shpresohet’ te krijohen nga reforma ne drejtesi sepse jane po ato qe ‘i kane shpetuar’ filtrave…
  Shpresa ka shkuar ne zero per popullin me perjashtim te atyre qe mbeshtesin e i kane sherbyer maxhorances qe perfitojne cdo dite, disa si luani e disa si miu.

 4. Tek ‘Opinion’ i sotem Partia paska derguar Mentor Kikinê te beje avokatin e qeverise – ka gjysem ore qe ben monolog se “ne cdo zgjedhje ka keshtu, gjithmone eshte here keshtu, te gjithe kane blere vota!”
  Une nuk e di nese Arta Marku, Lenc Van Gjeli, Piqins Peza, dhe Iris Iarrasi jane semure te gjithe ne nje mjedis apo jo……. qe paska ngelur Partia te dergoje thjesht Mentor Kikinë te beje llogje ‘normaliteti’

 5. Me te qi Gjiknuri… Pashe nje nip te Avdylajve duke shkuar ne Surrel. Po hanka kar Linda sonte dhe Raka shkrete nuk e din nga cili kar ta mbroje… Nxirrini ndonje plak ne takimet elektorale qe lideri te talli karin se po shkallon i shkreti

 6. Lexova sot ne gazeten Dita.
  100 % e komentuesve te gjithe objektive ne gjykim.
  E kane kuptuar mire se pse po shkermoqet PS.
  I japin dush me uje te ftohte Ripjerdhjes dhe udheheqesit ” legjendar” dhe hajdut i papare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu