• |
ide | kryesore

Ambasadori i BE-së: Palët të ulen në negociata për zgjidhjen e krizës

Lajme, Të fundit

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka reaguar pas deklaratës së Këshillit Europian për shtyrjen në vjeshtë të vendimit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në një postim në twitter, Soreca thotë se “Këshilli Europian ka rikonfirmuar sot angazhimin e tij për zgjerimin me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë”.


Në pritje të tetorit për një vendim të qartë dhe substancial nga Këshilli, Soreca thotë se është koha që të gjitha institucionet të vazhdojnë të përqëndrohen në procesin e reformave, në veçanti në reformën në drejtësi.

Ambasadori i BE-së kërkon rinisjen urgjent të dialogut mes palëve politike për të kapërcyer krizën dhe për të siguruar që Shqipëria mund të vazhdojë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE.

“Nuk ka kohë për të humbur,” përfundon Soreca.

8 Comments

  1. Dialog?! Keshtu te ka porositur Federica Mogherini, qe eshte ne ikje?
    Dialog me nje te droguar, hajdut e te korruptuar si E Rama, nuk mund te kete. Basha beri nje gabim te detyruar nga USA 2 vjet ne pare por nese do e bente prape atehere le te jape doreheqjen dhe te shkoje te jetoje ne Hollande.
    Partite e tjera (te vogla, duke perfshire edhe LSI), nuk besoj se kane ndonje rol te madh edhe nese ndryshon kodi zgjedhor.

  2. Soreka Makako Italiano po cfar dialogu mor sorosian muti komunist si Edi derrr droga rdhe ti. cinkili italian. sulm per mbrojtjen te karikes te ketij thiu Edi derrr droga

  3. Moj sorella dialog me kercenime per vrasje te kryetarit te opozites te stilit mafioz qe ti e njeh shume mire si italian qe je, do behet dialog????

    Ska dialog me bandite. Ka vetem burg per banditet. Jo burg per qytetaret. Burg per banditet.

  4. Deri kur do ju majme mor maskarej e shkatrruat SHQIPNIN.Un jetoj ne ne Itali dhe pys per korjozitet kojshit qe ikam afer ,a e njifni Luigi Sureca.kojshija me pergjigjet me vjen keq por fundin keni me kap me keto mashtrusa si puna e keti qe me pyte.PRANDAJ LARGONI KETA MASKAREJ SA MA PAR NGA SHQIPNIA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu