• |
ide | kryesore

BE i mbyll derën Shqipërisë edhe këtë verë, Rama: Synojmë që negociatat të hapen në tetor

Lajme, Të fundit

Pas vendimit të Ministrave të Jashtme të BE-së për kalimin te kryetarët e shteteve të rekomandimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë ka reaguar dhe kryeministri Rama.

Me anë të një njoftimi në Twitter duke e konsideryar kete si lajm te mire ai shkruan se duhet tu rezistojmë deri në fund opozitës së baltës dhe gurve kundër Shqipërisë duke nënkuptuar kështu nxirjen që opozita i bën vendit në gjuhe të huaj.

Reagimi i plotë:

Kryeministri Rama në Twitter:
Lajm shumë pozitiv nga Europa në rrugën e çeljes së negociatave😁Pavarësisht luftës pa limite të frontit politik të së keqes,që po bën çmos të sakatojë vendin në sytë e Europës,për të bllokuar negociatat me sharje,kërcënime,molotovë e përgjime baltosëse,Shqipëria po reziston🙏

Ministrat e jashtëm të BE kanë miratuar në Luksemburg, kalimin tek kryetarët e shteteve të rekomandimit për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut,me synim muajin tetor. Le t’i rezistojmë deri në fund ofensivës së baltës dhe gurëve kundër Shqipërisë. Të gjithë bashkë në 30qershor🤝

22 Comments

  1. E RALIZOVE QELLIMIN KY KA QEN SYNIMI I YT QE DITEN QE KE MARRE PUSHTETIN QEVERISJE NE STILIN GRISELDA ROSHI,JOZELA,KANABIZIM SHKATERRIM LARGIM NGA BE DHE E RALIZOVE LARGIMIN NGA BE.TANI CFAR PLAN B KE DO HAM BARE APO SI KA ARDHUR KOHA KUR E KE NDERMENT TA THUASH QE NE SKEMI NEVOJ PER EUROPEN DHE SHBA.. POR KEMI NEVOJ VETEM PER THACIN VUCICIN ERDOGAN, DHE NENE RUSI………………

  2. Rama duket sikur vuan nga ejakulimi prematur, d.m.th kenaqet gjithmone perpara se te kete perfunduar procesi. BE nuk eshte kenaqur robo, me shume mundesi nuk eshte as ne gjysme te rruges se kenaqesise, keshtu qe le te presim tetorin….. e 2025

  3. O burra gjuani me shume me molotov,beni shurren ne kryeministri,varuni neper mure si majmuna,digjni goma dhe shani vendin tuaj sa te mundni neper bote se allah allah si dihet i hapin megjithmend negociatat ne tetor e pastaj ça do thote plaku Mere,Likja,Lulushi dhe filxhani….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu