• |
ide | kryesore

Këshilli i BE për negociatat: Vendimi për Shqipërinë, jo më vonë se në tetor

Lajme, Të fundit

Këshilli i Bashkimit Evropian ka deklaruar se vendimi për çeljen e negociatave me Shqipërinë do të merret jo më larg se në tetor të këtij viti.

Në një deklaratë, Këshilli i BE-së raporton se nga Komisioni Europian është dhënë një rekomandim pozitiv.


“Vendimi për Shqipërinë, jo më vonë se tetori i 2019. Kemi marrë rekomandim pozitiv nga KE. Vlerësojmë raportin e KE për Shqipërinë. Do dalim në një vendim të qartë për Shqipërinë”, deklaron Këshilli i BE.

2 Comments

  1. Ne tetor 2019!? Po a nuk u hapen vjet negociatat. Hajde Rilindje hajde, vetem me Rilindjen hapen negociatat per cdo vit. Dhe pastaj e nrnvleftesoni qeverine. Ka ndonje vend qe cdo vit i hapen negociatat? Asnhe pervec Shqiperise. Do shihni sa te bukura qe do jene negociatat qe do hapen sivjet sepse vjet, balta r hedhur nga PD mbi bandat kriminale (sic e tha vete Gjudhi i madh me trup te vogel) nuk na la te gezoheshim su duhet. Ama kete vit do i shohim negociatat me te gjitha ngjtrat njelloj si flamuri i LGBT dhe di kenaqemi. Te lumte Rilindje, prina perpara ne fitorje te reja. Te na rroje Partia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu