• |
ide | kryesore

Kim K merr përsipër 5 mijë të burgosur

Paparazzi, Slider

Kim Kardashian para disa ditësh ishte për një vizitë në Shtëpinë e Bardhë dhe në fjalimin e mbajtur dha një lajmërim të rëndësishëm. Ajo tregoi se ka nisur bashkëpunimin me një kompani të njohur dhe duket se këtë gjë do ta përdorë për të ndihmuar rreth 5 mijë të burgosur. Ylli i “Keeping Up With The Kardashians” është kujdesur që të burgosurit të kenë mundësi punësimi dhe strehimi.  Ajo ka shpenzuar shumë kohë në burgjet e Amerikës, për t’u njohur me ata që vuajnë dënimin, çështjet e tyre dhe padrejtësitë që mund t’ju jenë bërë në gjykim. Kardashian ndihmoi në lirimin e 17 të burgosurve për 90 ditë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu