• |
ide | kryesore

KQZ e cilësoi inekzistent dekretin e presidentit, reagon Meta: Institucionet të zbatojnë ligjin

Lajme, Të fundit

Përmes zëdhënësit Tedi Blushi, Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur deklaratës së bërë sot nga KQZ, e cila e konsideroi inekzistent dekretin e tij për zgjedhjet e 30 qershorit.


“Presidenti Meta vlerëson të gjitha institucionet që zbatojnë ligjin dhe i inkurajon që ta bëjnë këtë me përgjegjshmëri maksimale dhe transparencë të plotë. Presidenti mban shënim të gjithë personat që shkelin ligjin dhe provokojnë tensione artificiale, të cilat u shërbejnë vetëm atyre grupimeve të errëta vendase dhe të huaja, që kërkojnë destabilitet në Shqipëri dhe rajon, me qëllim defaktorizimin e Shqipërisë dhe shqiptarëve.” thuhet në deklaratë.


Ka patur disa përplasje në KZAZ-të e vendit në lidhje me zbatimin e dekretit të Presidentit. Disa bashki kanë dorëzuar urdhrin për lirimin e ambjenteve, me qëllim respektimin e dekretit që anulon zgjedhjet e 30 qershorit.

5 Comments

  1. po zbatoi ti i pari o rrot kari. ne ca pjes te kushtetutes jan dektret per cdekretim? ne ca pjes te kushtetutes presidenti i imponohet sovranit? ti do plumbin ballit o horr me ze e me figur. o hajdut ordiner qe te ben dhe president keta varikarsat e PS. Ky Ed Rama vet te zgjodhi e vet te te duroj tani. Sa per ty, te njef gjith shqiperia. e din shum mire sesa te dhimbset vendi o i pafytyr, o shok i gruevskit, e din shum mire se si i ke vjedh e zhvat njerezit e ketij vendi. Je ne konflikt te paster interesi, duhet te kishte dhen doreheqjen me kohe. Rri aty si shkerdhat e thu karlliqe duke degjeneruar institucionin e presidentit. te zencin mallkimet e popullit o qyrre.

  2. Eka nxjerre te pa vlevshem -Komiteti Qendror i Partise-vendimin e Presidentit
    Aju shkerdhevsha ato ropt o neo -komuniste edine akoma kohen e -erdhjerit-

  3. Ike edhe ti o malok Skrapari me ne fund , behuni njehere mbare ose i thoni atyre qe mbani neper kembe ne shtepite tuaja , tju lexojne komentet e njerezve te thjeshte, me emer e mbiemer te vertete, se cfare thone per ty e ate bastarden qe ke grua…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu