• |
ide | kryesore

VIDEO që ka pushtuar rrjetin/ Merkel nis të dridhet në takim zyrtar

Lajme, Të fundit

Kancelarja gjermane Angela Merkel është gjendur në një situatë të pazakontë në pritjen shtetërore për presidentit e ri ukrainas, Volodimir Zelensky. Kancelarja është filmuar duke u dridhur gjatë gjithë kohës, teksa po luheshin himnet e dy vendeve.


Ajo deklaroi më pas se shkak ka qenë dehidratimi i trupit. Termometri në ato momente shënonte 30 gradë celcius. Pyetur nga gazetarët për gjendjen e saj shëndetësore, Merkel, 64-vjeç tha se e mori veten, pasi konsumoi 3 gota ujë që i kishte të nevojshme.


“Piva të paktën tre gota ujë dhe kështu tani jam më mirë”, – tha ajo. Ajo që ka tërhequr vëmendje ishte mosreagimi i presidentit ukrainas Zelensky. Ai vijonte të qëndronte sikur çdo gjë pranë tij, po shkonte normalisht. Por këtë qëndrim, ai e “justifikoi’ duke thënë: “Ajo ishte duke qëndruar pranë meje dhe ishte plotësisht e sigurt”.

7 Comments

  1. Whoa… Simptome e sigurte e ‘Parkinson-it’ por edhe e renies se menjehershme te tensionit arterial(gjakut). Shpresoj qe te jete arsyeja e dyte…

    1. Ti do jesh partizan i fort! Se partizanet me cifte vrisnin, gjermanet me tank!! Sti kane treguar keto historite!

  2. Qe kur mori vesh qe Lideri Global do te hedhe ne gjyq gjermanet kudo qe jane dhe qe nuk japin negociata, i hyri frika te shkretes
    S’ka faj(kur u dorezuan me radhe, Joz Topalli, Linda Bregu, Rudë Hajdari…..)!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu