• |
ide | kryesore

(VIDEO) Tension në Tropojë, sulmohet qendra e votimit

Arkiva, Lajme, Të fundit

KZAZ nr.9 në Pallatin e Kulturës në Bajram Curr të Tropojës u sulmua sot nga mbështetës të opozitës duke hequr nga aty materialet zgjedhore.


Qytetarët janë përplasur ashpër me policinë.


Përplasje erdhi pas një komunikimi me letra, teksa Bashkia e Bajram Currit i kërkonte drejtuesve të KZAZ nr., 9 të dorëzonin deri sot në orën 10:00 të gjitha materialet zgjedhore në Bashki, duke vënë në zbatim dekretin e Presidentit Meta për mos mbajtjen e zgjedhjeve më 30 Qershor.

14 Comments

 1. Kjo mund te quhet dhe nje arritje e bushatit dhe shkullakur qe kane kohe qe propagandojne destabilizimin. Bravo cuna. Urojme qe keta tropojane te vijne nje dite ne shpine tuaj

 2. Barbare jane ato kuckat e telekomanduara te KQZ, qe bene nje gje te denje per gambian dhe zimbanven, duke mos respektuar dekretin e presidentit

  1. Qenke komentues me kulture te madhe juridike. I ditkerke gjerat ne detaje. Pra sipas teje KQZja nuk ka te drejte te mos zbatoje dekretin e presidentit ?

   Jo vetem partiak por dhe debil ne botkuptimin tend.

 3. Policeve jevgjite nga tepelena e librazhdi qe ju kane sjelle atje Rame bastardi,futni nje dru dhe te kthehen nga kane ardhur ( turqi) .
  Bastardi

  1. Po ta cosh PD ne lavazh i iken ngjyra blu dhe del me e kuqe se kuqja o rrot cari
   Rames ti rruni Darin….do iki dhe Rama mos u beni merak po ka radh puna . do ikin njeher Sala me Meten pastaj i vje radha.

 4. Tropoje shkoder lezhe kukes te shpallen nga salihu autonomi nga Serbia,kjo zone te quhet lulzimstan dhe guvernator te behet muli agjenti I udb qe ka pergjuar kryeministrin

  1. Mos e hap kete punen e autonomise, se maloket fillojne aty ku nuk thuhet me “bën”;pra ne Elbasan dhe shkojne deri ne Nish. Ju, pjesa tjeter, do ngelni ne permasat e karit te fuges dhe do gllaberoheni nga vorio-epiri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu