• |
ide | kryesore

Përgjimet e BILD, reagon Basha: Rama, padrino e krimit

Lajme, Të fundit

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar këtë të mërkurë 10 përgjime të reja ku dëgjohen ish-ministrat e Ramës, deputetët dhe shefat e policisë që flasin me emra të akuzuar nga opozita si pjesë e botës së krimit si Ymer Lala që falsin për manipulimin e zgjedhjeve lokale të shtatorit 2016 në Dibër.

Pas publikimit të tyrer ka reaguar kryetari i PD-së, Lulzim Basha.


“Edi Rama është padrino i krimit. Tani nuk ka më alibi. Shporrja e tij dhe e bandës së tij në pushtet është mision kombëtar” – shkruan Basha në Facebook. ©LAPSI.al

6 Comments

  1. Mos u nxito lulush mos u nxito..se do publikohen te gjitha videot dhe pergjimet e te dyja dosjeve…. ku del qarte qe jo vetem PSja eshte e zhytur por edhe ju PD e LSI.

  2. Sa i bukur eshte Alkatraz. Gjynah qe kane mbyll. Rilindja do ta kalonte mire aty. Do gjuanin peshk per qef. E kam pare me besoni eshte fiks per rilindjen. Tahiri do ti kalonte mire fundjavat. Se gjylameti qenefi qefalia si e ka & co po se po.

  3. Ore shok leri llafet! Me 5-6 cuna, sigurisht me maska(jo mish per top) coji selam tek shpia ndyresires ymer lala, ketij bert robqir policit, atij kreshe biznesmenit dhe atij tjetrit. Beji nja 2 “tatuazhe”, qe sa here t’i shohin te kujtohen dhe mos u afrohen me kutive. Sa per ramen dhe gjiknurin, duhet trajtim special. E ben dot? Nuk e di se thuhet qe e ke pas shok ymerin.

  4. I pandehur lulu nga FBI kujton se do shpetosh duke bere disa rrumuja,Gabon,I pandehur me dokumenta jo me llafe peter te paguar me 8 milion euro per serine e trete ,do shikoni cfare do ndodhe keto 10 dite

  5. Keta te PDs bene nje gaim fatal per ta ( jo per ne si popull) . Tani me zbardhjen dita dites se CD qe ka prokuroria po del qarte se te gjith politikanet jane perzjer ne Diber. Ndryshimi tashi do jete qe do dalin keta te PSs dhe do bertasin ‘shikoni se dhe PDja dhe LSIja i ka bere keto pune” ..

    Inshallah eshte kjo nje indicje per ta nderruar te tere klasen politike shqiptare . Duhet nje termet ne klasen politike shqiptare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu