• |
ide | kryesore

Përgjimi 8 i BILD/ Si Ymer Lala ua mblodhi Kartat e Identitetit votuesve në Dibër

Lajme, Të fundit

Gazeta gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e së mërkurës 10 përgjime të reja të blerjes së votave në zgjedhjet e 2016-ës në Dibër. Në përgjimin 8 dëgjohet Ymer Lala, një person me precedentë penalë që flet me një person të panjohur i cili e pyet nëse duhet tua kthejë kartat e identitetit atyre që ua ka marrë.


Kartat e Identitetit u merren kryesisht votuesve jo të sigurt në mënyrë që ata të mos kenë mundësi më të të votojnë për asnjë palë. Ymer Lala është edhe babai i deputetes së PDIU, Reme Lala që menjëherë pas fitores kaloi me PS-në. ©LAPSI.al


3 Comments

  1. Per mua eshte e qarte, qe jo vetem ja ka marre karten, por dhe ka votuar me karten e atyre, pasi ka korruptuar komisioneret e PD. Ta verifikojne regjistrin; jam i sigurte qe rezultojne votues.

  2. Shteti ka rene qe nga vjeshta e kaluar

    Po karrigja e pushtetit eshte e embel

    Kryeministri. E mori te lehte iu duk se ia hodhi.

    Po i ngeci sharra ne gozhde.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu