• |
ide | kryesore

Përplasje të ashpra për KZAZ-të në Kamëz/ Një efektiv policie humb ndjenjat

Lajme, Të fundit

Vijon të jetë shumë shqetësuese situata në të gjitha bashkitë e vendit, që drejtohen nga përfaqësues të opozitës së bashkuar joparlamentare, pasi është kërkuar që të lirohen ambientet e përdorura nga Komisionet Zonale të Administrimit Zgjedhor (KZAZ), pas dekretit të presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shtyrjen e zgjedhjeve të parashikuara më datë 30 qershor.


Një prej vatrave më të nxehta të përplasjeve ka qenë Bashkia e Kamzës, ku me dhjetra qytetarë janë grumbulluar sot përpara gjimnazit “Ibrahim Rrugova”. Gjatë përplasjeve mes forcave policore dhe përkrahësve të kryebashkiakut demokrat, Xhelal Mziu, raportohet se një efektiv ka humbur ndjenjat në ambientet e KZAZ-së dhe është transportuar menjëherë drejt spitalit për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.


3 Comments

  1. Pse luani lojen e rammiut duke u konfrontua. Nuk e kuptoj. Mjafton shkrese zyrtare drejtuar kqz. Dhe padi ne gjykate per mos zbatim dekreti. Mos luani lojen e rames.

  2. O ju qifsha ropt o kamikaza qe vetem dhune dhe shkaterrim dini te beni po edhe 100 here te behen zgjedhje 100 here do humbni o mjerane se populli nuk i voton ata qe shkaterruan Shqiperine e vazhdon ta shkaterrojne,nuk voton populli kurvat qe bertasin per ndershmeri pasi jane shkerdhyer ne te gjitha vrimat me pare,jane gerhamat e fundit te bishes Berishoviç….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu