• |
ide | kryesore

Përgjimet/ Peter Tiede: Më kanë sulmuar me profile false

Lajme, Të fundit

Pas publikimit të 10 përgjimeve të fundit të tabloidit gjerman “Bild” mbi dosjen 184 për zgjedhjet e vitit 2016 në Dibër, gazetari gjerman, Peter Tiede, ka reaguar sërish përmes një postimi në llogarinë e tij personale në “Facebook”.

Tiede shkruan se është bërë “pre” e sulmeve nga profile të rreme në të gjitha faqet zyrtare të rrjeteve sociale që mbajnë emrin e tij dhe shton se ka raportuar e fshirë disa prej tyre.

 

 

Ashtu sikurse në përgjimet lidhur me dosjen 339, edhe në materialet audio të publikuara nga “Bild” mbrëmjen e djeshme, flitet sërish për një skemë të organizuar nga Partia Socialiste, kësaj radhe  për të siguruar fitoren në zgjedhjet lokale të vitit 2016-të në Dibër.

Bisedat zhvilloheshin mes ish-ministrit të Energjisë dhe të Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, deputetët e Partisë Socialiste Ulsi Manja dhe Xhemal Qefalia, zyrtarëve të lartë socialiste, drejtuesit të Policisë Bashkiake në Dibër, Robert Aga dhe personave të identifikuar si të lidhur me krimin.

11 Comments

 1. Tani ruaju o gjermon kapo I Trustit te Geshtenjave Arturo Ui salih ky do kerkoje koken tende rregull I mafjas duhet mbyllur goja lajmesit,se neser ky tregon kush e pagoje,kush ja dha meterialet e montuara dhe per llogari te kujt,koken ta kane vene ne tepsi,per kete mafja fole dhe ti,Ruaju Peter!

  1. Vrasjet mbas ferrave kane qene gjithmone zakon i felliqesirave te kuqe qe ti i mbron me aq zell. Me vjen keq qe vemje si ti shkruajne ne gjuhen e bukur shqipe. Ju jeni pjella te komunizmit me te ndyre Mongol. Ptu horr i kuq!

 2. Ty duhet me te qi te gjithe fisin dhe gjermanin ,qe nuk vjen ta rregulloj ket vend, por talleni me nje popull budalla si ne.

 3. Mos e caj t….. do thoshte qenefi qefali e ulsinja. Po mos e ca koken. Ato i kane te gjitha sherbimet. Keta e dine sh.mire po ju ka shku malli ne tru e sdine ca bejne me.

 4. Hahahha do iki edhe ky si Olldashi , Hajdari edhe shume te tjere, se di ky trapi qe Sala eshte ta vrasesh me buk ne goje eshte i pabese, edhe ky qori arab mendon se mos e kercenojne dikush nga pergjimet

 5. Per te gjithe ju zagaret e mesiperm:
  Konkluzionet historike rezultojne se ligji apo Kanuni per besen doli pikerisht aty ku mungonte, aty ku populli ishte sa injorant aq edhe i pabese qe me kalimin e kohes dhe tashme ne kohet moderne ai mer trajta te kamufluara ndyresisht ku perfaqesusesi me tipik eshte Sali Sheqere Karaxhici.

 6. Edi ka deri tani nuk ka mare asnje jete njeriu. Ketij Peter i Biles jeta i rrezikohet nga klani i Saliut qe ka treguar se e njeh kete zanat. thotë:

  Per te gjithe ju zagaret e mesiperm:
  Konkluzionet historike rezultojne se ligji apo Kanuni per besen doli pikerisht aty ku mungonte, aty ku populli ishte sa injorant aq edhe i pabese qe me kalimin e kohes dhe tashme ne kohet moderne ai mer trajta te kamufluara ndyresisht ku perfaqesusesi me tipik eshte Sali Sheqere Karaxhici.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu