• |
ide | kryesore

“Të plasi b**** ty”, deputeti i PS reagon pas përgjimeve: Qofshin këta që janë, po flisja me një shok fëmijërie

Lajme, Të fundit

Pas publikimit të 10 përgjimeve të radhës të tabloidit gjerman “Bild” mbi dosjen 184 për zgjedhjet e vitit 2016 në Dibër, ka reaguar edhe deputeti i Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia, emri i të cilit u shfaq në bisedë me shefin e Policisë lokale, Robert Agën, teksa i premtonte ngritje në detyrë.

Përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”, Qefalia i cilëson përgjimet e “Bild” si “xhevahire Dibre”, duke shtuar se ai thjesht kishte komunikuar me një shok fëmijërie dhe një ushtarak karriere.

Xhevahire nga Dibra !Se lloqe Kavaje nuk shkon!Të përgjosh dhe ta quash krim elektoral pse flet në telefon me një shok fëmijërie dhe shkolle madje ky shoku nuk është as kriminel as person pa integritet, por është ushtarak , oficer kariere!!!

Mirë që ligjet dhe institucionet nuk i njohin por këto kanë filluar të mohojnë dhe marëdhëniet miqësore dhe shoqërore ! Qofshin këto që janë!”- shkruan deputeti socialist.

Gjatë bisedës, Qefalia shprehet se Agën e kanë marrë me sy të mirë edhe në PS-në e qendrës, dhe në këtë mënyrë, kryeministri Edi Rama do të mendonte dhe për të, për ta transferuar në një vend më të mirë pune.

Biseda telefonike mes Xhemal Qefalisë dhe Robert Agës

Xhemal Qefalia: Berti…

Robert Aga: Hë mo shoku im?

Xhemal Qefalia: Mos e plas trurin mor burrë, të plasi b***tha, Flamuri është i detyruar të bëjë politikë, por do i themi ne nesër se ai s’ka punë të të përmendë më ty.

Robert Aga: Jo mo, jo, ai le të vijë dhe të kontrollojë ku t’i dojë qejfi…

Xhemal Qefalia: Po ku ka ore, ç’ja fut kot ai, ai do me u justifiku. E merr vesh ti ç’a po bohet brenda PD-së, sot janë tu u zi me njoni-tjetrin.

Robert Aga: Jo, u pata thonë unë, ma bini kartonin si Messi të cilin e mban Barcelona, që të fitoni…

Xhemal Qefalia: Ata ia fusin kot. Të të kishin vënë ty atje ata, do fitojshin.

Robert Aga: Ej, unë jam pjesë e Partisë Socialiste dhe nuk do ndryshoj për 1 milionë vite.

Xhemal Qafelia: Nuk e vej në dyshim mor vlla. Unë prandaj e thash mbrëmë aty. Ishin i gjithë grupi  PS.

Robert Aga: Po lere o burrë se mirë që nuk thash ndonjë fjalë tjetër. Unë e dijsha që është Gjiknuri.

Xhemal Qefalia: Pse nuk e dije ti që ne ishim aty?

Robert Aga: Po jo more, thash se ishte ajo… (Nuk kuptohet)

Xhemal Qefalia: Gramozi (Ruçi) ishte aty, ishte edhe Rama. Edhe ra muhabeti jot, foli shumë mirë edhe Damiani edhe Blerina (Gjylameti). Dhe i thash i keni q*** nënë e keni çuar andej, ai na duhet për punë këtëj. I thash edhe atij Ulsiut (Manjës), për ta përforcuar që të mos kishte kundërshtim. I thash mua më bën punë në Tiranë ai, por puna është se atje ku është ai, i jep drejtim.

Robert Aga: Aha, ja inshallah po më çojnë nga Bulqiza nesër.

Xhemal Qefalia: E pra, e, edhe çlodhesh içik.

Robert Aga: Po, kam nevojë të pushoj pak.

Xhemal Qefalia: A ikën ato?

Robert Aga: Po, po, i përcollëm tashi, ikën të lumtur.

Xhemal Qefalia: Unë jam duke folur për drekën mo vlla…

Robert Aga: Jo mo, ne hëngrëm. Unë s’e di ça bënë ata, pinë apo për drekë a…

Xhemal Qefalia: Drekë, drekë.

Robert Aga: Mirë o shefi

Xhemal Qefalia: Hajde vëlla mos e çaj trapin, më e mirë do bohet për ty. Mos e vrit mendjen ata. Ta tha edhe mbrëmë ai ty, mos ashtu gjë nga këto…

Robert Aga: Jo, ai ma tha në ligjëratë të drejtë mua, ma shpëlau gojën.

Xhemal Qefalia: Prandaj po them.

Robert Aga: Mirë vëlla, hajde të përshëndes.

 

13 Comments

 1. Mos e rruj .arin xhemolo, vari trapin muhabet rilindasish ne moshen tende te pleqerise. Tju quash kerma juve eshte luks, po imagjino tju kishte kap dulla me kete fjalor e keto biseda ju kishte var ne mes te pazarit dhe ju kishte shkerdhy me gjithe shoket e femijerise e te shkolles

 2. Shoku femijerise dhe ushtaraku karrieres donte Bulqizen se sben, atje ku punojne femije neper miniera kromi. Mire diten i jep ne telefon gjithe bythqirat e Edit, po ne darke ja jep ne telefon gruan dhe vajzen?

 3. ……”Ushtarak,oficer karriere”.
  Ai vete thote jam ushtar partie. Jeni te pashprese dhe nuk dini c’te thoni o kurva te mavijosura.

 4. Ketu behet fjale per banda dhe bandit ky budallai thote qe e kam shok femirie nuk e di po nji gje dua te them Socialistave te mos turperohen me shume te ditancohen menjehere nga riiiipjerdhjjjja sepse jane njere te ndershem dhe te paster nga ky grup banditash per femijet tane te majt e te djathte qe te riten ne nje Shqiperi te lire

 5. Hahahahahahahahahaha e more ne qafe shokun e femijerise. Si tu nda kari nga goja ne cdo fjali….
  Je burre i nderuar, robqiri vogel
  Hahahahahahahaha

 6. me ju marr kartat e identitetit,ti rama,lala,gjiknuri,tahiri,me ju ble votat,kercnu esht me bo qef zthot ky mut stalini e dhjerje milladini.

 7. Monstra vanpire pedofile bytheqire grate rrospia krymba qenefi bordella kolektive krim korrupsion pa atdhe etj etj ja se cfare jeniju sekti qe krijuat kete mortaje te ridhjere.

  Victor Hygo… ozot membro mua mbro ata qe dua . Femije prinder miq dhe armiq bile nga e keqja triumfuese.
  O zot digji ne ferr keto pseudo ripjerrdhesut qe helmuan nje popull.

 8. Ky pastaj eshte nje supermoster. Superhorr. Katunar super i felliqur. Ky e do hellin….. po te skuqur mire dhe shum krip e piper.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu