• |
ide | kryesore

(VIDEO) Si festonte Rama në Dibër me vjedhësit e votave

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama nuk do të vononte të rikthehej në Dibër pas fitores së kandidatit të tij në zgjedhjet e pjesshme lokale dhe nuk do të ngurronte të shprehej se akuzat për blerje votash që artikuloheshin nga opozit fyenin qytetarët.

Siç duket në videon më sipër, në radhë të parë të spektatorëve gjatë fjalës së kryeministrit është edhe Arben Keshi, drejtori i Qendrës së Mbyllur për të Huajt e parregullt, që u provua nga një seri përgjimesh të Bild se ishte truri komandues i operacionit të vjedhjes së votave në Dibër.


E ndërsa vetë Edi Rama komunikonte me Keshin duke e pyetur nëse ishin përmbushur objektivat dhe ky i fundit ndiqte hap pas hapi blerjet e votave si dhe kërcënimet për të votuar për kandidatin e PS-së, Muharrem Rama, kryeministri do të shkonte dy ditë më pas në Dibër për tu tallur me qytetarët atje.

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

10 përgjimet e BILD/ Dëgjoni ç’bënë në Dibër, Gjiknuri, Tahiri, Qefalia, Ymer Lala… 

E plotë/ 16 përgjimet të komentuara nga Bild 

Siç provuan përgjimet, fitorja artificiale e PS-së ishte karakterizuar nga format e dënueshme të krimit elektoral, blerje votash, mbledhje kartash identiteti e kërcënime. Por, vetëm dy ditë pas zgjedhjeve, Rama do të shkonte në Dibër dhe pasi jo vetëm do ti gënjente dibranët në sy se asgjë nga këto nuk kishte ndodhur, do t’i ‘ulte’ dhe trurin komandues të vjedhjes së votave në rresht të parë. ©Lapsi.al 

13 Comments

  1. Horra horra horra rrugesh. Kane dhe kelysher kane dhe familje kane dhe ” gra” bundra . Bashke i bejne felliqsite familjarisht fiserisht e shoqerisht. Perbindsha. Te mallkum fort prej Zotit jane. Te mallkum fort. Dhe prej nesh sigurisht shume. 24 ne 24. Dhe i ka zene. Ja u ka shperfaq neveritshem te ndyten ne surreter. I zente buka fukarait haku i te drejtit te pambrojturit te pafajshmit. InshAllah ju ka ardh sahati ne kete dynja.

  2. TURP TURP MOR MASKARA E BERE DIBREN SI VETJA MA FAMILJE PA NDER E VRER DIBRA NJE NDER RRETHET MODEL NE POUNE ARSIM KULTUR MIKPRITJE BUJARI DHE ATDHETARIZEM..POR TI ME ATE QE GRUJA U SHTRI BARKAS NE RINAS PUPLIKISHT E LENE ME JASHTE KAMERAVE ME CA QELBESIRA QE I MBODHE RRETHE VETES . QELBESIRA TE VERTETA E QELBET DIBREN E SKENDERBEUT ELEZ ISUFIT DINE HOXHE, E KETHYET NE QENEF MUT MUTI JU MBULOFTE FAMILJARISHT TE GJIT

  3. TURP TURP MOR MASKARA E BERE DIBREN SI VETJA MA FAMILJE PA NDER E VRER DIBRA NJE NDER RRETHET MODEL NE POUNE ARSIM KULTUR MIKPRITJE BUJARI DHE ATDHETARIZEM..POR TI ME ATE QE GRUJA U SHTRI BARKAS NE RINAS PUPLIKISHT E LENE ME JASHTE KAMERAVE ME CA QELBESIRA QE I MBODHE RRETHE VETES . QELBESIRA TE VERTETA E QELBET DIBREN E SKENDERBEUT ELEZ ISUFIT DINE HOXHE, E KETHYET NE QENEF MUT MUTI JU MBULOFTE FAMILJARISHT TE GJIDHVE SI KUR JU KA DALE EMRI NE ATA PERGJIME.

  4. Demtimi “propocional” i ketyre tipave, pra ymer lales, kreshes dhe te tjereve, eshte nje rruge e shkurter per punen e zgjedhjeve. Por duhet nje demtim i dukshem dhe deri diku i frikshem, qe ta shikojne edhe kriminelet potencial te votes. Tek Rama dhe Gjiknuri eshte me veshtire te mberrihet, por nese “sistemohen” keto ne menyre shembullore, nuk do te jete dhe shume e nevojshme, sepse mesazhi do ishte i qarte. Kur prokuroria nuk punon, kjo eshte e nje nga rruget qe mbeten.

  5. Me vjen turp qe jam Tirons. Tirons quhet edhe nje robqir si Edi Rama! Ketij eshte per tja fut qefaline ne pidh te Netes!!!

  6. Nuk eshte vetem Rama tirons, tirons eshte edhe Veliaj edhe Balla edhe Ulsi Manja. Jane keta qe po e bejne Tiranen te mrekullueshme.

  7. Ju maloket e dibres ini kaq bythqira sa vijn ymer lalet e spiro palet na pidhi i semes ne emer te cameve qe dihet boterisht qe jane rrac e dhier dhe po u shkerdhejen para e pas

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu