• |
ide | kryesore

Voltana Ademi nuk miraton lejen për takimin e PS: Zgjedhet u anuluan

Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas përplasjeve në KZAZ-të e Shkodrës, kryebashkiakja e këtij qyteti Voltana Ademi nuk miraton lejen për PS-në për të zhvilluar takimet elektorale. Përmes një shkresë dërguar partisë socialiste si edhe policisë në Shkodër, Ademi shkruan se Bashkia e Shkodrës, në zbatim të dekretit të Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit dhe në kuadër të mbarëvajtjes së sezonit turistik, nuk ka miratuar kërkesën e Partisë Socialiste për zhvillimin e një aktiviteti elektoral në Pedonalen e qytetit.

Po ashtu përmes një shkrese drejtuar policisë së qarkut Shkodër, Voltana Ademi shkruan se cdo aktivitet politike ektoral në sheshet publike të Shkodres, konsiderohet i paligjshem dhe per rrjedhoje Bashkia Shkoder nuk miraton leje per asnje subjekt politik.

5 Comments

  1. Keta po sillen njesoj si socialistet dikur kur nuk lejonin Sali Berishen te shkonte ne Vlore. Shqetesuese kur mendon qe PD-ja e ’91 vepron si garnizon komunist.

  2. Po çne PS miting ne Shkoder,populli eshte ne protesta kunder qeverise sipas opozites!!!ja pra qe populli nuk jane ata 200 veta qe djegin shkolla e qellojne polica,ja pra qe nuk ka te drejte askush te flasi ne emer te popullit se ne demokraci vendos vota dhe nuk ka te drejte askush te imponoje dhe as te privoje askend nga e drejta e votes,Voltana kujdes mos fluturo shume me presh ne bythe se shume shpejt do ia lesh bashkine atyre qe duan te punojne a jo atyre qe flene gjume tash 30 vjet….

  3. Gabim voltane! Nuk mund tregosh frike nga dyqind te tredhurit shetites te Rames. Te mirekuptoj, ne faktin qe keto vemje nga tepelena, do t’i shkaktonin neveri dhe alergji qytetarise shkodrane dhe ti ke detyrimin qe t’i mbrosh, por nuk mund ta besh kete. Qytetaret shkodrane mund te zene hunden me dore, apo te perdorin maska, per t’i shpetuar eres se rende te bagetive qe i karakterizon te tredhurit edhe pasi e ulen bythen ne karriket e zyrave te shtetit. Goja nuk i mbyllet kurrkujt, pavaresisht nivelit te peshtiresis. As Pezes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu