• |
ide | kryesore

Asnjë incident në protestën e opozitës, mesazhet që Basha i dërgoi Ramës

Lajme

Protesta e mbrëmjes së të premtes ishte masive, por nuk u shënua asnjë incident. Asnjë kapsollë apo dhe tymuese nuk u hodh drejt kryeministrisë, parlamentit apo forcave të policisë. I gjithë tubimi zgjati rreth 2 orë e 30 minuta.


Ai nisi me grumbullimin përpara selisë së kryeministrisë. Derisa aty mbërritën krerët e opozitës që shoqëroheshin nga familjarë dhe fëmijë si shenjë se nuk do të kishte dhunë në shesh pati demonstrime simbolike kundër qeverisë së kryeministrit Rama.


VIDEO/ Gruaja dhe vajzat e Bashës i bashkohen protestës

Në shesh ishte vendosur një shtrat ku ishin shtrirë të rinj me maska të ministrave dhe emrave të njohur të botës së krimit për të treguar lidhjet mes tyre. më pas pati edhe një gjest të rrëzimit të monumentit të Enver Hoxhës që këtë herë kishte fytyrën e Edi Ramës.

“Rama si Enver Hoxha”/ Ironi në protestën e opozitës (VIDEO+ FOTO)

FOTO/ Rama në shtrat me kriminelë? Çfarë po ndodh në protestën e opozitës

I vetmi që mbajti fjalë ishte kryetari i PD-së Lulzim Basha që dha disa mesazhe në drejtim të qeverisë. Së pari Basha tha se tashmë ka edhe një kusht të ri, duke theksuar se nuk do të ketë marrëveshje pa u dënuar ata që kanë vjedhur votën e shqiptarëve duke iu referuar dosjeve 339 dhe 184.

“Kjo krizë politike duhet dhe do mbyllet jo mbi pazare, por mbi parime. Parimi i parë është çuarja para drejtësisë atyre që u vodhën votën shqiptarëve. nuk do të ketë proces politik pa dënuar hajdutët e votave. Ky është standardi i Europës dhe Perëndimit. Nuk ka paqe pa drejtësi, nuk ka zgjedhje pa drejtësi” – tha Basha.

Basha shton një kusht të ri: Kriza politike nuk do mbyllet me pazare

Së dyti, Basha tha se opozita nuk ka ndërmend të tërhiqet nga rruga e saj dhe se në 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje.

“Edi Rama marshon drejt gushtit të shtetit, drejt votimeve pa opozitën, me KQZ të paligjshme, me karta identiteti të paligjshme. Ta dijë mirë Edi Rama se nuk ka zgjedhje më 30 qershor, nuk bëhet asnjë hap pas. Çdo tentativë për të provokuar shqiptarët do të dështojë, ndërsa 30 qershori do të jetë varreza politike e Edi Ramës dhe e Rilindjes.” – u shpreh kreu i opozitës.

Basha u dërgoi edhe një mesazh ndërkombëtarëve.

“Përfaqësuesit e përfaqësive perëndimore gjatë javës së shkuar më në fund kanë kuptuar se përballë tyre ka qenë jo një kryeministër, por një kryemafioz. Atyre dua t’u them se standardi europian i kësaj zgjidhjeje kalon përmes dy hapave të panegocieshëm. Largimin e Edi Ramës dhe zgjedhje politike pa nxjerrë nga qelitë vëllezërit dhe motrat tona, se janë aty se protestuan për Europën, për Amerikën, pa futur aty ata që vodhën votën, nuk ka zgjidhje politike” – tha Basha.

Basha: Ndërkombëtarët tashmë kuptuan kush është Rama

FOTOLAJM/ Kjo është pamja e bulevardit në protestën e opozitës

Pasi mbajti fjalën e tij përpara kryeministrisë, kryetari i PD-së, Basha ftoi qytetarët për një marshim në bulevard duke kaluar nga parlamenti për ta mbyllur te selia e PD-së. Pas përfundimit të protestës në selinë e PD-së u mblodhën ish-grupi parlamentar dhe kryesia për të përcaktuar hapat e radhës që do të ndjekë opozita. ©LAPSI.al

56 Comments

 1. Kjo na tregoi qe cdo gje neper keto protesta eshte e telekomanduar.
  Ose me sakt. LIDHE QENIN, ZGJIDHE QENIN. Vetem mos na beni si te qytetruar, se nuk jeni. Mundoheni te lani mutin me shure,. Po kur digjni shkolla, CFAR EMRI I VINI?

 2. Shen Thomai thoshte: ” Pa vene dore ne plag une nuk besoj”
  Pas pergjimeve te Bild, shqiptari normal thote: “Pa ja bere fytyren apo trupin plage, une nuk besoj”
  Ne kohen e Thomait drejtesia ishte e kapur, sot ne Shqiperi drejtesia eshte e kapur. Po fole ne emer te popullit duhet ta thuash te verteten deri ne fund. Populli e do , Doshin, Lalen, Kreshin etj. plot me plage. Pjeses politike, me meshire fetare, i lejohet e drejta te arratisen, se jane deri diku banale, qe e kane mesuar zanatin mbi 40. Po kapot duhet te shkaterrohen. Vetem Saliu e permendi lalen ekzulizivisht sot. Sali, duhet njefare nxitje per sulm fizik mbi kete njeri. Ky sulm, per mendimin tim, do ndryshonte cdo llogari. Shqiperia do zgjohej me normale diten qe Ymer Lalaj do vuante ndonje pasoje fizike. Kjo eshte e vetmja rruge, per t’i dhene mesazh krimit, Edi Rames dhe klases politike.

 3. Lulush prandaj nuk do behesh dot lider ti,as sot as mot u kopili I kodoshit salih,e para te denon gjykata me prova jo rama o tutkun,e dyta po se ke kuptuar kuptoje sot zgjedhjet me 30 qershor ta ka thene rama amerika dhe be

 4. Si nuk ju vjen turp qe nje proteste te tille e pergojoni!
  Tamam vemje te paguara dhe qe ushqeheni me jashtqitjet e ripjerdhjes, se vetem jashqitje prodhon.

 5. Kam vetem nje pyetje per te gjithe qytetaret rilindas, duke ditur se QPZ eshte nen varesine e Ministrise se Drejtesise, pse u botua ne fletoren zyrtare dekreti i Metes per cdekretimin e zgjedhjeve? A ishte plani B i KM per te shtyre zgjedhjèt, apo eshte shenje e perplasjes PS vs rilindje? Vetem keto dy mundesi jane. Kush ka informacion mundesisht te jape pergjogje.

 6. Nuknpo e pergojojne, thjesht po mundohen te shterngojne rradhet e milotanteve te tyre qe pakesohen cdo dite e me shume. Nje person eshte, por shkruan me emra te ndryshem per t’u dukir shume dhe per te mos lejuar percarjen qe ka plasur

 7. Edhe ti hasan degjo lulin. Kur thot, qe zgjedhje nuk do ket ne 30 qershor. Se nuk do ket. A ju keni pjerdh fare. Luli do dal kundra ndërkombëtarve qe ne cdo rast thon qe ne 30 qershor ka zgjedhje.

 8. Po ça incidenti mo po edhe nje mjeran qe shkoi te qellonte policet te parlamenti e derrmun ne dajak çeçenet e Bashes,pse?!sepse i dha ultimatum Amerika qe po pati dhune do futeni ne listen e zeze si organizate terroriste,prandaj dhe Basha nuk dinta ça thoshte dhe fliste budallalliqe duke deklaruar qe deshtoi plani i Rames per dhune,pra Rama kishte plan per dhune per te rrezuar Ramen, sipas politikanit me fame boterore Lul bytha qe eshte bere me keq se ushtari i mire Shvejk qe thoshte çme duhet mua ça bej une…

 9. Shkurt. Ky vend s’behet. Keto protesta te tredhura vec ia zgjasin jeten ER. Ta gezoni demokracine komuniste dhe reformen ne zhdrejtesi o shqiptare. Si tha Konica i mencur: Shqiperi te kam dhj….e, s’me kuptove asnjehere…

 10. Lulit bravo i qofte qe nuk lejoi asnje provokator ne protesten e sotme . Se me sa pame ne 6/7 protestat e kalume kishte me shume se provokator se sa protestus.
  Problemi i vetem eshte si do ja bejne Lubo/shkullaku/bushati & co qe i ngeli rrezimi me dhune i sistemit ngref ?????

 11. Ju komentues ketu tek Lapsi, doni ndryshim qe t’i prese rrugen e korrupsionit, vjedhjes se votave, etj, etj te E Rames ? Nese po benin detyren tuaj si qytetare te ketij vendi e ndihmoni qe ky ndryshim te vije.
  Shqiperia eshte i vetmi vend qe shan e fajeson opoziten e lideret e saj nderkohe qe ‘ujku’ ben kerdine…
  Faykeqsisht, nuk besoj qe shqiptaret e sotem te Shqiperise jane pasardhes te ilireve, sepse po te ishin cdo gje do ishte ndryshe…

  1. Martin ti shume mire e ke dhe une jam dakort per ndryshim,por per ndryshim ama e jo per riciklim se kur shof qe bejne moral per vjedhje votash dhe korrupsion njerez si Berisha apo Monika apo Basha qe hyri ne çader e pastaj vajti u shkerllye me Ramen,me vjen keq po ky nuk eshte ndryshim plus ndryshimi behet me vote e jo me dhune duke braktisur institucionet…!

  2. Martin, neper rruget ku po ecen sot Shqiperia, bota perendimore ka qene 100vjet me pare.

   TE GJITHA kancelarite perendimore, mike te Shqiperise, thone qe ne demokraci politika behet ne parlament dhe jo ne rruge. Thone qe qeverite ndrohen me vote dhe jo me revolucion.

   Saluku, Lyli dhe Mona kane zgjedh rrugen e Cheguevares! As per arsye parimore jo, po per arsye personale. Per arsye personale po djegin shkolla dhe po shkaterojne opoziten.
   Me kto perballe, ER rri edhe 20vjet te tjera kminister.

   1. O Ari Ari koqevari po dil me emrin tend te vertete o te q!fsha robt e shpise, Ju kapte kanceri te gjitheve si familje po perdore edhe njehere kete emer

 12. Kam frik se do jet Lulo nuk ke par gje akoma

  Pas 30 qeshorit ,..spektakli i arrestimeve te politikaneve vazhdon,..para se te vij vjeshta e negociatave

 13. Asnje incident thojne lapskaret.
  Po te jete per ceten e Salukut dihet pazari…. Gojet e kqija thone qe ne rast rremujash PDja do klasifikohet njisoj me Hesbollahun dhe Alnusran.
  Ajo baxhella tjeter u “distancu” nga djegja shkollave.
  Ai kari shkodres qe rri me jaken ngref e hongri dhe ka per tu harru. Kshu kan per ta honger gjith militantet.
  Vec Xhulieta ka per te hik ne Hollande.

  1. ti ja ben MUUUUU se cili robqire je, sado qe flet si i paemer. Bota eshte e vogel o zjeps, po kujdes kur flet neper forume

   1. Or mamqire 14.48 .nuk eshte e drejte qe tu tregosh gjithe komentusve ato gjojna qi t trego mami jot per mue.Mos i zbulo pergjimet qi m ke bo kur shkojsha me mamin tat.

    1. O moterqir. mamqir bythqir, robqir pse flet sikur je duke dhier o kar? He se nje dite do ta qij mamin tat ne sy tat. Pastaj motren dhe gocen, DO i bej nje treshe njeheresh.Kurse dy do tmarr me vete se na duhesh

    2. O moterqir (15:25 ). mamqir bythqir, robqir pse flet sikur je duke dhier o kar? He se nje dite do ta qij mamin tat ne sy tat. Pastaj motren dhe gocen, DO i bej nje treshe njeheresh.Kurse dy do tmarr me vete se na duhesh

     1. Ty moj bushter vetem preshi sumes edhe gojes te sjell ne vete ,ashtu si ne kohen e vjeter.Pasi ta marresh preshin e that ne goje rehat fillon edhe ndryshon ti .

 14. O bushat o Mand o lulu o zheji o lubonja pse nuk flisni per dosjen mete-ismailaj per 200mije eurot qe meta kerkoje dy dite para zgjedhjeve te 2009 te dokumentuara,kush ju pengon te flisni ju ka kapur lulushi e meta prej bythe dhe goje,ju jeni per tju qire grate e pushtat e luluse e metes,por keni pese muaj qe na cani trapin me protestat qytetare te luluse me pjesmarje nderkombetare te hollandezes me vajzat sa bene nga nje foto dhe u nisen per hollande

 15. Ripjerdhesa akoma se keni mar vesh se e djathta ju pjerdh sa her ti teket apo jo, ju jeni vemja me eposhter qe egziston, historikisht ju keni ardh ne pushtet me mashtrime me dhun me blerje votash por kurr me votat e popullit ose me zgjedhje te lira, hapni historin dhe do shifni se ne 45 e deri me sot e majta kurr nuk ka ardh ne pushtet me vullnetin e popullit.

 16. Ku ishte proteste kjo mo? Kemi mall per protestat e 2009-2013 kur u dogjen goma, makina, dyqane, u thyen pllaka trotuari, u plagosen me qindra police. Protesta ku per heroizem te treguar ne lufte kunder protestuesve jepeshin shperblime (rasti i kandidatit rilindas per bashkine e Burrelit p.sh.) Ato po, ato ishin protesta. Kushte raste qe arrinin ne 10 mije protestues dhe benin namin. Mbreme ishin mbi 150 mije protestues dhe vetem bertisnin Rama ik e ndiznin ca drita celularesh. Shpellaret jane te paafte te bejne rremuja. Qytetaret e vjeter e me tradita si Taulant Balla, Ulsi Manja, Erjon Brace e te tjere, ata po, ata dine te bejne protesta. Prandaj ju 4-5 te paguarit per te shkruar mundohuni te shtrengoni rradhet, hepuni zemer militanteve tuaj qe te bejne nje proteste te atille si ato qe kemi pare qe te shohim pak tym e flake dhe te digjen ca makina e te mbushen spitalet plot. Vendosni ne krye te ushtrise kapterin Sander Lleshi e ndonje tjeter dhe fitoren e keni te sigurte.

  1. Hasan Halili dhe megjithate prape Rama erdhi ne pushtet me vote dhe jo me dhune dhe mos harro qe ky kurva i ndershem qe do te na behet kryeminister pa vota pushkatoi 4 veta me duar ne xhepa dhe kjo eshte e pafalshme sado e dhunshme te jete protesta…

   1. Bravo i qofte, gabim qe s’vrau ma shume. T’ju kisht shujt faren e qelbet atje si ishit i kishte be Shqiperise sherbim ndershekullor.

    1. Në fakt këto parrazitët që komentojnë këtu duke u paguar me taksat tona e meritojnë atë që thua ti, me një rast pastrohet edhe Shqipëria nga qelbësirat

 17. Hej bela me kete komentuesin e paguar. Po ta vini re postimet e tij jane me diference 4-5 minutash dheme te njetin stil shkrimi per te krijuar pershttpjen se jane disa. Nese protesta do ishte e dhunshme, do bertiste me te madhe “shpellaret e dhunshem”, behet proteste fler per “shpellare frikacake” Te lind natyrshem pyetja “Mos eshte ndonje nga ata qe rrine gjithw kohen me k.r ne goje?”

 18. Hasani e galloshja mire te trellur nga poshte por keta Arturo Ui salih ja tredhur dhe trute,o kurva dje si gjela Qyrrs ne bulevard e neper qoftet e zgares dhe u kthyet ne shtepi te shurruar neper brek,dhe te tredhurit Mand bushat zheji fatos sonila etj te gjithe te Gezuar se basha kishte ftuar dhe gruan hollandeze ne proteste dhe protesta u be si dikur enveri per 1majin

  1. Kjo asht e vertete ALVANISTANI I EUROPES !?
   Kemi lindur n’skllaveri dhe vazhdojme te perpelitemi po ne skllaveri!
   Interesant asht fakti se skllaverine nuk kemi nga te huajt!!!???

   O delet e mia dhe ju cjeperit e zgjebosur
   Vazhdoni n’skllaveri deri kur fryma t’u jet sosur!!!!

 19. Po pra o i paemer i ores 10:22, meqe une jam i tredhur nga Berisha, ty a te kane dhene per te ngrene ndopak nga ai qe mbanin ne goje liderer e tu?

 20. Ti byth qiri i ores 10 e 22 ti kam shkerdhyer me familje e me partin more pederast, mos guxo te permendesh emrin tim ooo fis i perdal more sum galloshe more komunist i degjeneruar, me te ardh aty ti kam shkerdhy edhe femijt a more vesh apo jo, u bere ti leck prostitut ik fundrrin ik shko gjej femrat e tua si i ke neper semafo te ndryshem me gjith ate Spiro Pal galloshen! Mos guxo rob shkerdhyer te shkruash se dhe meshkujt e fisit ti kam qir rrac e degjeneruar

  1. Avash ti o taliban Spiro se mos te shperthen molotovi qe e fute ne bythe mbreme o na hengsh karin ti dhe gjithe ato kurvat e gjoja opozites,jeni mbledh nje tufe baxhellash e shkerdheni njeri tjetrin dhe ulerini si kafshe parahistorike,karin tim do merrni dhe mbas 30 qershorit ngrijini vete kembet perpjete se do e hani karin nga te gjitha vrimat ju dhe ai pederasti juaj Hollandezi shale ngjitur,ik tani merrja ne goje plakut Mere se u zgjua nga gjumi….

 21. Talibani ta qift familjen e fisin o plehu i kuq, motrat e te gjith femrat e shpis me prit aty o funderrin prostitut se ta rregulloj mir ty e gjith ato rob shpije qe i ke rrotull se te njoh shum mir

  1. Spiro po te pres me kar ne dore,po mos harro ta lyesh bythen me vazeline dhe hajde me indietro qe te pakten mes ta shofesh ate qe do ndiesh,sa me shume vazeline eèe…

 22. Zoti Spiro ,nga aftesite njehese qe shprehni me siguri ju duhet te jeni somelier penisesh ,pra ju arrini ti njihni komentuesit duke nuhatur , shijuar dhe duke bere gargare me organin (penisin ) e tyre .Sic thote rama ,pune per ty ka dhe ti je profesionist i vertete i kesaj pune .

 23. Spiroja mbaon me va skerdhy ato familjet e juaja te degjeneruara o homo pasi qe jua keni derguar femrat e juaja ketyre homove te Ripjerdhjes bjerini ketu tek une dhe pasi ye shkerdhej mir e mir i hedhi tek semafori tek vendi i punes.

 24. Ky galloshja mamin motrat gruan per nder te Arturo Ui salih I dergon te shqupi qe shpellaret mbajne rradhen per te bere pallim ketyre me pagese,duhet ndihmuar partia,se parate ruse po mbarojne,dhe ne fund galloshi I pallon dhe vete dhe te kenaqur largohen per ne shtepi,objektivi u arrit o Galloshja

 25. Ti qifshin shpellaret motrat familjet femijet dhe te gjith ata qe ke fare e fis o byth qir i kuq o moter qir o rrac e kuqe sepse jeni mesuar ju te ju shkerdhehen femrat e juaja me pushtetaret e qfar do lloj ngjyre ik rrace muti plus juve edhe si meshkuj jeni te tredhur paguani te tjere per tju qir familjet💩💩💩💩

 26. Po data 30 erdhi mo qyq.
  Ca thua qe nuk do kete pazare? Ramen nuk e rezove dhe zgjedhjet me shume te ngjare do behen.
  Per cfare flet per nderkombetaret kur askush nga ata nuk te ka dale ne krah.

  Mbas dt 30 PDja duhet te beje zgjedhje per kryetar te ri.
  Ky qyqar ka humbur 3 zgjedhje deri tani.

 27. Te paraljmerova mos I perdor ilacet e Arturo Ui salih se behesh epileptik si ai,por ti beson lulune,tani e ke veten ne dore,por kujdes se mund te dalesh rrugeve te therrasesh salih Ik

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu