• |
ide | kryesore

Basha: Ndërkombëtarët tashmë kuptuan kush është Rama

Lajme, Të fundit

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha në protestën e opozitës se tashmë pas përgjimeve të BILD edhe ndërkombëtarët e kanë kuptuar kush është Edi Rama.


“Përfaqësuesit e përfaqësive perëndimore gjatë javës së shkuar më në fund kanë kuptuar se përballë tyre ka qenë jo një kryeministër, por një kryemafioz. Atyre dua t’u them se standardi europian i kësaj zgjidhjeje kalon përmes dy hapave të panegocieshëm.
1. Largimin e Edi Ramës.
2. Zgjdhje politike pa nxjerrë nga qelitë vëllezërit dhe motrat tona, se janë aty se protestuan për Europën, për Amerikën, pa futur aty ata që vodhën votën, nuk ka zgjidhje politike” – tha Basha.


“Ne ua kemi borxh shqiptarëve që këtë krizë të thellë të mos e mbyllim thjesht me një marrëveshje politike bazuar mbi pazare, Kjo krizë politike duhet dhe do të mbyllet jo me pazare por mbi parime dhe sot dua ta them qartë dhe prerë se parimi i parë është çuarja para drejtësisë dhe prapa hekurave të burgut të atyre që u vodhën votën shqiptarëve” – tha Basha.

10 Comments

 1. po po, por mbi te gjitha dine kush je ti, dobic i ilir hoxhes, pleh ndyresire e vendosur nga nexhmija me doren e vet si gjith ndyresirat e tjere qe na udheheqin prej 30 vjetesh

 2. ky eshte debil apo ben vete ?

  Ata e dinin shume mire kush eshte Rama dhe fakti qe perkrahin ate tregon qe ata te njohin dhe ty me Berishen dhe kane bere zgjedhjen e tyre.

  Ata zgjodhen TE KEQEN ME TE VOGEL Luluuuuush.

 3. Shpifjeeeeeeeeeeeeeeee

  Kishte police te plagosur, ja pyesni Leshin 🙂

  Nderkombetaret me perkarin mua 😀

  SoreKA, ambasada pa ambasador dhe BoshKardi 😀

  te gjithe keta artista (dhe arta artistja e prokurorise) jane me mua , sic ishe i ndrituri LU ne Kirgizstann dhe Vlahutin ONE OFF eurokrat ambasador ne Al – Banje 😛

  Zgjedhje ka , por ska profesioniste

 4. E njohin mor lulu ramen,por te njohen dhe ty me mire edhe mbas ketyre muajve te terrorit qe ti krijove vete per ti mbushur mendjen shpellareve qe une jam kryekari I pd

  1. O picke… Nuk po mbron njeri Ramen por po themi qe te gjithe ne nje kazan jan. Tani per tani Rama eshte e keqja me e vogel.. por dhe atij do ti vij radha , kjo nuk diskutohet.
   Po kur ky debili del dhe thote qe TANI NDERKOMBETARET E NJOHEN RAMEN tregon qe eshte me intelekt te ulet . Nderkombetaret njojin te gjithe politikanet tane , bile me mire se dhe vete ata.

 5. Nderkombetaret e dinin mire kush eshte rama se ja kan njohur veset materiale.
  Nderkombetaret u bene sherbetore te krimit e sektit rama .Shume shpejt do dalin ne drite ajo qe bene kunder ketij populli te stermunduar.Te gjithe pa perjashtim qe nga skuthi kopil kutilo,ambasadorja mbeshtetese e sektit franceze e ajo dredharakja gjermane bashke me bazhibozhukun e OSBE do tu dalin halat sapo te fillojne hetimet per v llahutin ,mogerinin dhe hanin me shoke te Brukselit.Tan bota do ta marrin vesh se nuk eshte e lehte te marresh neper kembe nje popull te persekutuar si shqiptaret e te martirizuar si kosovaret. Ora e drejtesise mbi dhe per keta ngatrrestare tradhetare spiune te korruptuar do paguhet me denimin e tyre!

  1. Ripjerdhja shkoj per lesh por Shqiperis i ka be shume gjema dhe ketu ka faj edhe Socilistat dhe L s i po ashtu edhe Demokratet qe ja liruan rugen kaq shume ketyre injoranteve dhe sot jemi ne kete gjendje tregtuam nga lali fiq dhe nga Manja speca e domate

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu