• |
ide | kryesore

“Demokracia dhe pluralizimi janë të panegociueshme”, reagon ministrja: Pse nuk thotë gjë për dhunën Ilir Meta?

Lajme

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka reaguar përmes një postimi në llogarinë e saj personale në “Twitter”, ndaj qendrimit të mbajtur nga zëdhënësi i presidentit të Republikës Ilir Meta, Tedi Blushi, pas deklaratave të kryeministrit Rama për “Radio Europa e Lirë” ku u shpreh se “Demokracia nuk do të negociohet”.

I pyetur nga RTV Ora News, Blushi u shpreh se pajtohej me kreu e qeverisë se demokracia është e panegociueshme, duke thënë shprehimisht: “Shumë dakord me kryeministrin. Zgjedhjet nuk janë të politikanëve, por të popullit. Demokracia dhe pluralizmi politik janë të panegociueshme”.

Ndërsa, nisur nga ky qendrim, Spiropali i drejton kreut të shtetit një pyetje lidhur me përdorimin e dhunës në protesta.

Ilir Meta qenka dakord që zgjedhjet janë të popullit po paska hallin e pluralizmit! Bukur. Pluralizëm dmth të gjithë në një mendje që populli vendos me zgjedhje dhe secili në mendjen e vet hyn apo s’hyn në zgjedhje! Pyetja që mbetet është: Pse nuk thotë gjë për dhunën Ilir Meta?”, shkruan Spiropali.

 

 

4 Comments

  1. Foli kjo semaforistja 🙈pthuu debile ke fytyren me te pa pranuar nga cilido mashkull kur ben sex me ty duhet ta mbulosh ftyren me jastek pasta me ta fut vetem kur nuk ke ber sex 25 vite.

  2. akoma ka ftyre dhe del kjo ksaj dhe bytha i flet a thu se ka mbaru nja kater universitete dhe do ti jape mend te gjitheve nuk e keni me te gjate ju doli boja keq

  3. Si kanace koka kole do te hedhi dhe ty. Se te tilla jeni ju. Te koshi plerave te lagjes. Aq fituat meqe ra fjala + mallkimin e hallexhiut dhe fukarait.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu