• |
ide | kryesore

“Rama si Enver Hoxha”/ Ironi në protestën e opozitës (VIDEO+FOTO)

Lajme, Të fundit

Një statujë e lartë rreth 7 metra është simboli më i dukshëm i protestës së sotme. Ai është Edi Rama në me një statujë që të ngjashme me pamjen e diktatorit komunist Enver Hoxha. 

Njësoj si statuja e Enver Hoxhës, që u tërhoq zvarrë nga qytetarët e Tiranës pas rënies së diktaturës, edhe statuja e Edi Ramës është rrëzuar, si simbol për fundin e qeverisjes së tij.


Rrëzohet shtatorja e Ramës përpara Kryeministrisë on Vidnews.11 Comments

 1. Une nuk besoj se kane efekt keto gjera. Rames i ka vdekur me kohe propaganda dhe i kane mbetur vetem muskujt. Si luftohen muskuje e Rames?
  Para ca ditesh ne Hong Kong dolen mbi 1 milion vete, paqesor, me goca simpatike dhe simbole. Qeveria tha ishin 200 mije vete. Te nesermen dolen me pak se 1 milion dhe e shkaterruan komplet qendren e qytetit. Te nesermen doli kryeministrja qe i merrej fryma dhe pezulloi ligjin e ekstradimit, duke i kerkuar falje protesuesve. Rames nuk i dhimbset qyteti, por i dhimbset Doshi dhe ymeri. Keta njerez lirine nuk do ta humbin, por duhet te humbin nje dhemb, disa brinje, nje kercir. Le te jemi te sinqerte me veten!

  1. Cfare thua o koqe se kerkon edhe te disinformash, policia i zgerdhiu me shkopa gome , me plumba plastik edhe gazlotsjedhes, mos do ta dergoj edhe vidio?

  2. Nje nga jelekverdhet e Frances kur e pyeten per thyerjet te harku triumfit, tha: askush s’ka qef te thyej e djege, po vetem ne kete menyre te degjojne

 2. Neri e tha drejte

  por kto protestat civile (sterile) jane per kta kllufat nderkombtare, ambasadat e kshu lloj robsh pa palce kurrizore qe duan pseudo-demokraci…

  prostestat paqesore jane vetem ndaj liderave moral qe japin doreheqjen me kerkesen e pare…ata dorehiqen direkt sepse tregojne qe s’kane lidhje me ngjarjen, dikush tjeter gabimisht ben dicka qe eshte jashte e jashteligjshme, doreheqja ju shpeton karrieren, madje!

  ky palloshi i gjate, s’ka ndermend, pasi s’jane vetem te tjeret rreth tij te perfshire, por eshte edhe vete direkt…dhe jo gabimisht, por me ndergjegje te plote, prandaj i mbron dhe do i mbroje deri minutin e fundit..

  ne fakt PD e ka gabim qe nuk hap lufte te paster…po mer po, kur robi, kapet dhe s’do me reflektu duhet detyru me pranu me zor…me lapra, shpulla, grushta, thika, plumba, rraketa e cfare te kesh tjeter, sepse ne dore e kishte te reflektonte, por donte te tallesh me robt u bo 6 vjet, bote si thuthuq e qeshte e perqeshte si koqe kanari!

  kaq kisha une

 3. Fiks Landi! Endrra ime eshte qe njerez me shkopinj, gure, llastiqe, okllai, prerese thonjsh dhe cdo mjet qe mund te siguroje nje qytetar i ndershem t’i bej nje fare dem nje bosi mafioz.
  Ne Amerime ndodh shpesh qe qytetaret t’i bashkohen policeve me arme ne dore. Neve nuk na lejohen as armet dhe as policia. Me keto mjete primitive dhe masivitet duhet te bejme diferencen.

 4. Haxhi Qamilsat e Shqupit jane bo per te tall karet.

  Rama ishte ne Shkoder pardje. Fatos Nana ska shkel nonjihere ne Shkoder.
  Para ca ditesh talli lesht me filxhan ne dore.
  Dje ishte ne koncert me Sarkozin…..

  Vazhdoni ju me rama ik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu