• |
ide | kryesore

Zbulohet hapi i radhës i opozitës, protestë çdo ditë deri…

Lajme, Të fundit

Menjëherë pas mbylljes së protestës së 9-kombëtare, kreu i PD-së Lulzim Basha dhe aleatët janë mbledhur në selinë e PD-së për të vendosur për hapat e mëtejshëm të aksionit opozitar. Mësohet se opozita ka vendosur që të kërkojë revokimin e listave të zgjedhësve.


Një tjetër vendim është zhvillimi i protestave kudo që shkon kryeministri Edi Rama ndërsa është kërkuar mobilizim maksimal i strukturave dhe deri të dielën do të ketë protestë të përditshme.


“Falënderim e mirënjohje për protestën tonë më madhështore. Dinamikë e shpejtë, ndryshim i përorshëm i qëndrimit të ndërkombëtarëve. Gjithçka paralajmëron fundin e afërt të Edi Ramës. Aleanca Qytetare për mbrojtjen e demokracisë me opozitën në krye për të mbrojtur demokracinë dhe Kushtetutën” – thuhet në mesazhin e shpërndarë nga opozita pas takimit. ©LAPSI.al

15 Comments

 1. Siperfaqsor sume. Po i bini gjerave anash anash. Futuni thelle ndryshe mos prisni tju ndjek populli. Kjo nuk mund te jete beteje vetem e vetem per vote. Ketu ka beteja pa fund qe jane bere mullar pas mullari. Mal pas mali ne 30 vjet degradim e pa shtet
  . Shu…….me beteja.

  1. Opo beni cdo ore po deshet. Po nuk ndryshuan njerzit te kjo opozit, as keni per te pare dit te zez. Se me ata vetem dit te zeza mund te shikoni.

 2. Ujqit veshen lekuren e qingjit per nje nate per tiu hedhur hi syve nderkombetareve per ato qe duan te bejne diten e zgjedhjeve,por kot e keni se zgjedhjet do te behen…

 3. Ua futi kembet ne nje kepuce Amerika,po pati dhune iu tha do tju fusin ne listat e zeza si organizata terroriste,dhe ju si kurva u terhoqet dhe moret kalamajt ne proteste,mirepo mbas kesaj te sotshmes si do ta justifikoni dhunen diten e zgjedhjeve se sot e pane te gjithe qe dhunen nuk e ben sovrani por e beni ju dhe çdo shfaqje dhune diten e zgjedhjeve pergjegjesia do te bjere mbi ju,ike plaku Mere bashke me tespiet e tua….

 4. E kane kthyer nga Rama ik, ne Rama te lutem ik… Nuk e di a e keshillojne keq Bashen apo ka rene dakord, por dje beri gabimin shumë të rende qe tregoi dobesine e radhes ne Shkoder perballe Rames ku ky i fundit doli fitues… U be gjithë ajo rremuje dhe nuk u tha asnjë fjale e vetme nga nderkombetaret te cilet prisnin te shikonin se kush eshte me i forti per ta perkrahur, dhe Basha ja dha mundesine ne Shkoder Rames per te treguar se ai eshte me i forti per momentin, sot direkt dolen nga strofulla ambasadat dhe kercenuan serish lideret e opozites se do mbani pergjegjesi nese do kete dhune, dhe asnjë fjale per bleresit e votave, per votime komuniste dhe per analfabete dhe i “fluturojne” mesuesit nese nuk votojne hapur…

 5. Po mona do mari pjese ne djeget e shkollave e kopshteve gjate kesaj jave,lulu e salih qe shpresoni akoma te disa gazeta filo ruse qe shkruajne sikur te ishte gazets55 e balliut,trashigimtari lulu I pd te fisnikut Arturo Ui salih karaxhic berisha

 6. Hapi rradhes dhe i shume radheve tjera nga pas dihet.

  Lyli do vazhdoje te haje mut, plazhi po se po ka fillu dhe njerzit do behen gjithmone e me pak.

  Edhe katnaret qe sdine not e nuk shkojne ne plazh, do merziten dhe do lodhen nga vapa.

  Shifna kur te bohen zgjedhjet e tjera.

 7. Kjo eshte arritja e pd pas protestes se tredhur qe shpellaret kane bere keto muaj,te gjithe si Mut,u gezuan shpellaret kur lulu I tha ndizni dritat dhe te gjithe brohoriten parti enver lulu

 8. Si nuk ju vje turp more bythqiira qe merreni me opoziten , kaq shum e urreni shqiperine , si mud te mtoni edi ramen kur ai nuk ka bere asgje per kete shqiperi te varfer dilni ketu e ironizoni opoziten se asaj gjoja ja paska mledh amerika! Amerika more qelbesira ne radhe te pare dom veten dhe as qe i plas fare per shqiperine kete ju e dini shum mire ju qe beni ironi me opoziten.mua sme plas fare as per ameriken as per eropen dhe aq me teper per rusine e baballareve tuaj , per mua e para eshte shqiperia ekonomia e saj siguria e saj dhe sistemi demokratik i te njejtit standart me vendet e bashkimit eropian ,ka 6 vjet qe shqiperia ben vend numero dhe qendrimi i edi rames ne ate karrige edhe 1 ore me shume eshte nje dem i jashtezakonshem per shqiperine.

 9. Kete jave o burra te marrim armet, e te vritemi per lul e mon, se ndryshe nuk behet ky vend. Mgjse pas dekretit te presidentit, protestat jane bere per te mbrojtur ate dekret zhdekretimi.

 10. Nuk keni nevoj qe te vriteni o rilindas se kjo eshte nje sakrifice e madhe per nje rrac lepuri si ju , ate do e bejne ata qe jane shqipetare por jo kundra shqipetarve ashtu sic doni ju po per shqiperine nese nevoitet . Nga ju kerkojme vetem te mbyllni halene qe mos ta qelbni edhe me kte shqiperi te bukur qe na e ka falur zoti e ju e katandiset si mos me keq. Sa per edi qelbesiren do i japin ate qe meriton shqipetaret e vertete qe as komunizmi nuk i mposhti.

 11. Vetting te te rroj mona me lul e sal! Dite me te bukura do vijne kur ta rrimarin per here te katert pushtetin keta. Po nderro emrin, se i tmerrove shefat.

 12. Ty te paska kapur vertet Vetingu amerikan,por ti e meriton kete se te ka hyre salihu ne tru dhe kur te hyn Arturo Ui qe ska lene gje pa shkatarruar per 26vjet,ai na coje ne vend te dyte pas gjermanise gjigante,ti qenke nje pallosh shpellar klas

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu