• |
ide | kryesore

Elton John nderohet me çmim në Francë

Paparazzi, Slider

Elton John është nderuar me çmimin më të lartë civil në Francë, Legion d’Honneur.

Këngëtarit iu dha çmimi nga Presidenti Emmanuel Macron gjatë një ceremonie në Pallatin Elysee. Presidenti Macron vlerësoi 72 vjeçarin si një “gjeni melodik” dhe si një nga artistët e parë homoseksualë për t’i dhënë një z


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu