• |
ide | kryesore

Kur Hysaj martohej në Kalanë e Rozafës: Napoli i përgatit daljen…

Sport

Jo vetëm goditje në hyrje: java që është duke nisur do të jetë vendimtare për të vënë në shenjë daljet e para. Napoli ka nevojë të zhbllokojë shitjet, së pari për të forcuar pozitat financiare për të mundësuar goditjet që tashmë janë programuar si James Rodrigues e Manolas, por dhe për një çështje numerike, për të mos shkuar në akumulim të lojtarëve të refuzuar nga Ancelotti, përpara fillimit të grumbullimit në Dimaros.


I pari për t’u nisur është Elseid Hysaj që ka shumë oferta, përtej një viti me shumë komplekse. Shkodrani ka patur dasmën në Shqipëri dhe pas pushimeve do të mund të bëjë rrugën drejt Spanjës për të firmosur me Atletico Madrid: duhet vetëm e lëvizja e fundit dhe rreth 20 milion plus bonuset që Napoli të mund të japi “Ok”, pa u menduar gjatë. Juventus dhe Sarri nuk janë aspak të interesuar, që Napoli të mund të presë, ndërsa në këtë rol klubi i kaltër ka tashmë Malcuit dhe Di Lorenzo, ky i fundit ka kushtuar 9 milion euro.


Diferenca mes shifrave do të ndihmojë për të financuar hyrjet. Janë tre lojtarë të projektuar për tu larguar: Simone Verdi, Mario Rui, Marko Rog, por nuk përjashtohet Diaëara, që mund të përfshihet edhe si pjesë këmbimi në çështjen Manolas me Romën. Edhe Inglese është i kërkuar nga gjysma e Serie A, por jo me 30 milion euro të kërkuara nga Napoli.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *