• |
ide | kryesore

A do të ketë përplasje në 30 qershor? Lleshaj: Kemi informacione për…

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj thotë se policia ka informacione që mund të ketë tentativa për të shkaktuar probleme më 30 qershor, megjithatë ai mohon që vendi rrezikon të shkojë në një përplasje civile. Ai thotë se problemet që mund ketë janë ato të rendit publik.

“Ne nuk jemi të vendosur, ne jemi të detyruar për të shkuar në zgjedhje, ne jemi të detyruar prej Kushtetutës. Kush mund të ishte alternative… Jo. Nuk rrezikon të ketë përplasje civile, sepse nuk ka një konflikt civil në Shqipëri. Probleme mund të ketë më datë 30 Qershor. Probleme të nivelit të rendit publik, probleme të kriminalitetit, por jo probleme të konfliktit civil.


Kemi dhe informacione që mund të ketë tentativa për të shkaktuar probleme në nivelin kriminal të çështjes, por jo në nivelin civil. Do të jenë grupe të caktuara kriminale. Çdo ditë kemi probleme kriminale në Shqipëri, grupe kriminale ose individë që zhvillojnë veprimtari kriminale ka shumë” – tha Lleshaj në një intervistë në “Opinion”. ©LAPSI.al

11 Comments

 1. Kush e pa erion veline tek tch????? Ketyre te PD se do i marri malli per edin sikur te behet erioni kryetar PS. Edi sikur i fton pak gjasme per dialog, ben pak shaka, ben pak si thuthuq me paloken, duron ta shajne, ti hedhin boje. Erionit o vlla nuk i ngjit asgje, po asgje. Do thone skishim pare gje as para as mbrapa.

  1. Veline o kokebosh nuk e voton njeri…Ka vite qe humb, edhe kesa rradhe e promovoi Rama, ndaj sa te rrezohet Rama, Veline do ta marrin zvarre…

  2. Plani politik i rames vella, asgje e re, pritej kjo. Politikat dinosaure te rames… taksirati i popullit prap. Cfare pretendon qe te jete ndryshe veliaj ? Hahaha njelloje do jete. Dhe ai mbrapa akoma me keq se do kete mbeshtetjen e evropianeve te korruptuar. Kshuqe asgje e re. Pritej nga ralizmi socialist skipetar

 2. O Bari lopesh as per at punto sje ti more qen si kujtoni ju se do ja dilni kunder popullit o te la fytyr o plehra te pareva riciklueshme o mbetjet e fundit te komunizmit posh qeveria e krimit me Pierina me xhemala me saje qorrat me blerina gjylakurven e me Elisa spirokarin e me kam harruar su krye klyshat e kurves taulanti qe i qihet motra e erjona brace qe qihet ne byth

 3. Talibanet e shqupit duhet te kuptojne disa gjera:
  Shqiperia per fat eshte ne Europe dhe jo ne Afrike as ne Azi.
  Ka disa fuqi perendimore qe kane interesa ne Shqiperi dhe NUK do e lene te rreshkase nen influence e Putinit.
  Per fat keto fuqi perendimore i kane kapacitetet dhe mundesite qe tia rrasin xhallin me te mirit te PD e LSI po se po. Pyesni salukun per ’97 dhe ate baxhellen e Shkodres per ca ndodhi pardje.
  Keto fuqi perkrahin pa rezerva Edi Ramen ndaj dhe ky u be tre muaj qe po tall trapin me talibanet e shqupit dhe drejtoret e LSI.
  Lyli i 21 janarit, Like floriri, Dash rakija, Medi Gerdeci, Duka i krimit, Idriz doganieri cam ne aleance me Dule grekun, jane te marre fund e nuk jane alternativa.
  Lyli e mori partine qyl se eshte shoku Argites. Ka 10 vjet qe vetem ka deshtu dhe prap si plas trapi se familjen dhe te ardhmen e ka ne Hollande.

 4. Nuk paska konflikt civil ne Shqiperi!
  Kete e pohon vetem dikush qe jeton jashte vendit ose dikush qe jeton brenda ndonje vile betoni rrethuar nga forcat speciale kur shkon gju më gju me popullin

 5. leshi i vagines negjmije esht lleshi,siq esht erion velia pleshti i vagines nehkmije e rama morri i vagines negjmije,ndryshe nuk do te ishin kaq qelbesira.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu