• |
ide | kryesore

Belgjikë/ Parandalohet atentati ndaj ambasadës së SHBA-së

Planet

Një belg i cili dyshohej se kërkonte të zhvillonte një sulm kundër ambasadës amerikane në Bruksel u arrestua ditën e djeshme, ka njoftuar prokuroria federale belge.

“I dyshuari u dënua dhe është nën arrest për atentatin në një kontekst terrorist dhe për përgatitjen e një shkelje terroriste”, thekson i njëjti burim, duke konfirmuar një informacion të dalë më herët ne median belge.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu