• |
ide | kryesore

Mblidhet kryesia e PS, zbardhet porosia e Ramës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Të dokumentohet çdo incident i mundshëm gjatë ditës së zgjedhjeve. Kjo ka qenë kërkesa e Edi Ramës në mbledhjen e sotme të kryesisë së PS-së.


Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur mëngjesin e sotëm dhe në fokus ka qenë fushata dhe zgjedhjet e 30 qershorit, ku Edi Rama ka dhënë porosi të veçanta për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, duke nisur nga ditët e mbetura të fushatës dhe ditën e zgjedhjeve.


Të dokumentohet çdo incident i mundshëm gjatë ditës së zgjedhjeve. Të garantohet mbarëvajtja e procesit zgjedhor. Të jemi korrekt me procesin e administrimit zgjedhor. Të respektohet kodi zgjedhor. Kush prek votën dhe manipulon votën, do përgjigjet para ligjit. Më 30 qershor të kemi një proces me standarde”, ka deklaruar shefi i maxhorancës.

Në mbledhje u diskutua për sistemin e patronazhit për pjesëmarrjen në votime.

17 Comments

 1. Gjall qenka ky plaku rob shkerdhyer mo, ketj qe ja ka qir gruan babi vet mo, ateher te shkoj te qij dhe gruan e Gregut ky pasi kesi rrace eshte ky mavi kurv.

  1. me dinosaur je ti, se rama eshte i semure. kurse ai plaku te paktet ato gjera qe i beri i beri mire. apo kujton se rama nuk ishte ne politik ato vite. madje ishte dhe ne opozit o trap. ja u ka qire arsyetimin zgupthi ram skicoja

   1. Per cfar gjerash thua kur thua i beri mire?
    Vrasjet i bente shkelqyeshem, i bente vet dhe ua hidhte fajin te tjerve. Apo pse ti kujtojm ato…..

    1. po normal qe do besh pyetjet cfare i quan te mira ti, se je pa shkolle,edhe po e pate ma merr mendja se si e ke mar. parimet e partis enuk i harrojme

  2. Është ky harbuti 55 vjeçar që ka 30 vjet që kujton se po e përgojon Berishën duke e quajtur “plak”.
   Meqë po na flet për “dinosaurë”, di ti që Berisha të ketë dalë lakuriq në vende publike ?
   Di ti që Berisha të jet[ martuar 5 herë si ky djaloshi 55 vjeçar ?
   Di ti që Berisha të ofendojë gjithë shqiptarët siç bën ky psikopati 55 vjeçar ?
   Përse është përmendur Rama nga aopozita e nga të persekutuarit politikë edhe me emrin e babait, (Edvin Kristtaq Rama), sepse babai i tij si antar i presidencës së diktaturës komuniste, e ka të dokumentuar që ka vënë firmën për varjen e një poeti.
   Di ti që për babain e doktor Berishës, të ketë ndonjë dokument se ka qenë ndonjë funksionar i lartë partie apo qeverie e të ketë bërë ndonjë krim, që Rama, miku i tij Thaçi e gjithë skota e kriminelëve e të korruptuarve , si rrugeçër e përmendin si Sali Ramë Berisha ?
   Ka vite e vite që banda e korruptuar socialiste meret me dy fëmijte e doktorit duke shpifur e denigruar ata me pa të drejtë, ndonëse Berisha ka krijuar një familje model të moralit të shëndoshë tradicional shqiptar.
   A ka të drejtë Rama si ajo dhija e zgjebosur me bishtin përpjetë që të përgojojë familjen e doktorit, kur vetë akuzoi babain se kishte mardhënie me gruan e tij e që djalin kjo e fundit e kishte me te.
   Krahaso familjen normale e të qëndrueshme të Berishës 75 vjeçar, me familjen aktuale të djaloshit 55 vjeçar. Nga tre fëmijtë e kësaj familje, vetëm djali i fundit është me një nënë e një baba.
   Edhe emrin anakronik ja dha të birit vetëm për të fituar vota nga “Zona operative” e Labërisë.
   Berisha në moshën 69 vjeçare, duke qenë 15 vite në pushtet ka dhënë dy herë dorheqjen, një herë mga pushteti e herën tjetër edhe nga kryesimi i partisë
   Rama ka qenë 22 vjet në pushtet e nuk ka dhënë asnjëher dorheqjen.
   Ka bërë sigurisht Berisha gabime edhe të rënda, mjafton të përmendim faktin se Shqipëria edhe pas 30 vitesh po udhëhiqet nga ish Partia e Punës.
   Ama nëse do të kishte bërë Berisha një politikë diktatoriale si Rama, kurrë nuk do të vinin në pushtet enveristët.
   Është partia demokratike ajo që solli sistemin demokratik pluralist se po të ishte për ish Partinë e punës, edhe njëqind vite të tjera shqiptarët do të jetonin në kampin e madh të izoluar me tela me gjemba nga gjithë bota.

  3. Nga pikpamja shendetesore Rama I qendron Berishes si muti mjaltit. Berisha sportiv dhe I rregullt e plot vullnet. Rama kellire, I palare e I droguar.

 2. Ajo qe di me siguri di eshte se jeni sekt famekeq,ku njeshi asht Rama ,dyshi Erion Velija …….kjo fare e zeze cfarosese duhet jo vetem te pritet ne rrenje por edhe te dizifektohet se ka ndotur,manipuluar e kontrolluar cdo gje. I them Sorosit dhe tentakulave qe ai ushqen cdo dite mos te mjaftoshin as mijevjecaret per te shlyer ate qe i bere botes ,na bera ne ,o kerme!

 3. Gojet e liga thone qe Rama ishte ne dileme per kete punen e emrit te djalit, midis heroit Zaho dhe heroit Emiljano (Zapata kuptohet).
  Por prap e pati fajin Saliu, se filloi ne ate kohe te haje mut per nje Emiljano tjeter, duke ia prishur qejfin Rames. Mund te themi qe dhe emrin e djalit ja ka vene Saliu.

 4. Kari qe permendet tek pergjimet e bild eshte i madh .prandaj rama rrotullon gojen se nuk e pertyp dot.
  Eshte i zezakut qe pallon te birin e Sorrosit. Dakord shume me i paemer 10. 58

 5. Di nje gje qe Berisha nuk ka lene Nene,Moter,Grua deputeti pa ju permendur fustamet ..nje burre malsie nuk merret me gra..
  Kush mund te kete fjalor me te qelbur se ai???!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu