• |
ide | kryesore

VIDEO/ Haradinaj nuk heq dorë nga zakoni, shikoni si ia merr këngës kryeministri

Syri i Lapsit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me Harry Bajraktarin, i cili i sipas tij ka hapur dyert për Kosovën në politikën e lartë amerikane. Sipas Haradinajt, Harry Bajraktari ka bërë aq shumë për të drejtën shqiptare, për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës dhe për fuqizimin e miqësisë ndërmjet shqiptarëve dhe amerikanëve, që e rëndit atë ndër njerëzit më meritorë të atdheut tonë.

“Çdoherë kënaqësi ta vizitoj mikun tim, shqiptarin e jashtëzakonshëm që i ka hapur dyert për Kosovën në politikën e lartë amerikane”, – shkruan Haradinaj në Facebook. Gjatë këtij takim ka treguar edhe një herë që nuk ka hequr dorë nga këndimi. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu