• |
ide | kryesore

Basha nuk jep komente për takimin me diplomaten Amerikane: Nuk ka zgjedhje pa opozitën

Lajme, Të fundit

Lideri i PD-së Lulzim Basha ka folur për gazetarët pas takimit me të dërguarën e SHBA-ve në selinë e PD. Ai nuk e ka komentuar takimin dhe bisedën me diplomaten amerikane Leyla Moses-Ones. Ai theksoi se 30 qershori nuk është ditë zgjedhjesh dhe se nuk ka zgjedhje pa opozitën.

“Takimet që kam me diplomatët e huaj nuk kanë qenë kurrë subjekt i bisedave të mia me përfaqësuesit e shtypit”, tha Basha. I pyetur nëse ka kërkuar nga të zgjedhur në pushtetin lokal që të krijojnë incidente në 30 qershor, kreu i PD tha se ku është një mashtrim.


“Ku e keni marrë këtë informacion. Natyrisht që është një prodhim i mercenarëve mediatikë të Edi Ramës. Mashtrim total dhe shërbim që i bëhet Edi Ramës dhe klikës së tij. S’ka zgjedhje më 30 qershor. E para nuk ka zgjedhje pa opozitën. Votime bën edhe Koreja e Veriut por nuk ka zgjedhje. S’ka rëndësi çfarë mendon km, rëndësi ka që është një standard ndërkombëtar, europian. Zgjedhje pa opozitën nuk ka dhe nuk do të lejohen. nuk do të lejohen, nuk do të pranohen, nuk do të njihen. Sot kemi ligjin e zbatueshëm që thotë që 30 qershori nuk është ditë zgjedhjesh. Çdo hap i Edi Ramës, fushata, mitingje elektorale janë të paligjshme.
Ndërkohë që aleanca qytetare me opozitën në krye është e vendosur të mbrojë demokracinë, rendin kushtetutës.
Konfirmimi është i qartë dhe i printuar e zezë mbi të bardhë në fletoren zyrtare të RSH. 30 qershori nuk është datë zgjedhjesh, është data kur Edi Rama do përpiqet t’i kthejë shqiptarët në zgjedhjet monopartiake”, deklaroi Basha.

20 Comments

 1. Opa,e drodhi shalengjituri,rremuje thote do Rama jo ne!!!por me e bukura eshte zbythja qe zgjedhjet do te behen por ne nuk do ti njohim,ja pra qe zgjedhjet do te behen,ja pra qe Amerikanet ia futen kembet ne nje kepuce,keshtuqe te gjithe ju militantet talebane qe ishit pergatitur per revolucion i fusni nje gote birre me qofte ne 30 qershor dhe kismet pastaj….

 2. S ka koment sh mir. , s ka arsye per koment pasi esht vendosur 80% e popullit nuk voton ok. Te majtet te votojn per socialistet e vet ok sh ne rregull me ne krye SPIRO PALLEN ate drejtuesen e orgjive degjojani neser asaj dhe shum te tjerave soc se qar bejn ket plakun thinjosh matuf.

  1. Jeni katandisur si mos me keq ju talebanet,njehere ju ngref e njehere ju shkref Basha,jeni aq te hutuar saqe nuk dini çfare shkruani,jeni bere te gjithe me haluçinacione,shkrefuni mor te shkrete dhe dilni ne realitet dhe i beni presion Lul bythes te rinovoje partine dhe te pergatitet per zgjedhjet e ardhshme se perndryshe do katandiseni si nje grup i vogel terrorist…!

     1. ÇA PATI PIÇKA MAVI ? PSE NEFESH MOJ PIÇK? O TE QIFSH LIBRIN E SHTEPISE OR FISQIRE

 3. ky smerret vesh ca thot se ca do e dim, TEPSIN. Po se ca thot e sesi do e marr smerret vesh. Rama do me marr pushtetin thot, sikur ta ket ky dhe po ja merr Rama. Rama do dhun thot, se ci duhet dhuna Rames vec ky e di. Keshtu eshte kur te shterojn argumentat e rrejshme dhe nuk thua dot qe qellimi i vertet i krizes eshte te arrij nje negociat per salhun dhe familjen qe ta heqin nga lista e zese (dhe like floririn me tit vasilin) dhe te kap nonji cop TEPSI bashk me kunatin. Karagjoz, keshtu eshte kur ti dhurojn gjerat dhe si fiton vet ato. behesh karagjoz.

 4. O ju qifsha ropt o shoqata e gejve ju keni qef te votoni si ne kohen e dulles po kush do ju lejoj , bile do perpiqeni te nxirrni dhe sazet neper qendrat e votimit saktesisht si dikure,se dhe atehere kur benin votime quhej feste.jo more ndyrsira ne demokraci ka konkurim dhe zgjidhet me i miri ke ke ni perball , asnje , pervec popollit te indinjuar qe nuk do ju lejoj ti beni keto votime te shemtuara, dalin pisat e rilindjes e kercenojn me polici e me burg e me mos lejim te daljes jasht shtetit ! Te gjitha keto jan presnone prej frikacakesh ne panik , priteni 30 qershorin pa frik dhe shikojeni kush do jet populli , ndoshta nuk do jet cunam por ama do jet nje popull i nje cilesije shum te larte prej nje shqipetari te vertete.

  1. O vetingo po pse kush e ka fajin qe nuk ka kantidat perballe,30 qershori eshte dekretuar qysh nentorin e shkuar,por Basha si deshtak dhe frikacak zgjedhjesh qe eshte vendosi te dali ne rruge dhe pse u çmend ai duhet te çmendet gjithe sistemi dhe mos me thuaj perralla me pergjimet se ato ishin nje plus per Bashen qe te fitonte zgjedhjet e jo minus per te mos hyre ne zgjedhje,do e kuptoni mbas disa kohesh qe Basha nuk do zgjedhje sepse jane interesat e armiqve tane ruso serbo greke qe financojne per rremuja ne ballkan,prandaj dhe aleatet tane dhe sidomos Amerika ngul kembe per tu bere zgjedhjet ne 30 qershor,jo se perkrahin Ramen por se duan te fitojne nje tjeter lufte te ftohte me Rusine,shume shpejt agjenti serb Berisha do hyje ne burg,mbaje mend dhe do me kujtosh…!

 5. o rikurva i keni bo gati femrat se i keni eksperte per penisa se edhe vete si pederast qe jeni lani bythen se do tja u shqyejme.

 6. Na kane ardh te gryka prej shume e shume vitesh. Nuk i shofim dot e as i degjojme dot me brockullat e tyre. Nje jete e tere. Gjynah.

 7. ka ca varikarsa, ca suflake (per keta qe paguhen) qe sikurse nuk kan asnje argument, u sulen si qente terbuar komentuesve qe nuk e mendojn si ta. ju doni te mbroni demokracin po as nuk e dini se scfar eshte demokracia. qe ta mesoni e mos te plasni nga inati duke share nga fisi e motra njerezit, se nuk ua kan borxh dhe se mbase edhe ju keni femra ne familje e farefis, dhe do shaheni gjithashtu; demokraci do te thot te respektosh mendimin e cdo personi, nuk do te thot te ndash te njejtin mendim po te respektosh cdo mendim. doni me bo dhe shtet.

 8. Qekan hudh fugshpumat ne sulm. E fitut sufllaqen per sot.

  Ambasada pa ambasador paska takuar kryetarin . ekipi i propogandes se edi rames jane njesoj te paperfillshem si cdo dite por ndoshta keto kohe me agresive. Ci ka gjetur valle

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu