• |
ide | kryesore

Basha: Rama mori avokatin e milionerëve dhe sulltanëve kundër “Bild”

Lajme, Të fundit

“Edi Rama shpalli se ka pajtuar një avokat gjerman kundër gazetarit Peter Tiede. Është një nga avokatët më të shtrenjtë në Europë, që faturon të paktën 13 euro për minutë. Të gjithë klientët e këtij avokati janë multimilionerë dhe miliarderë dhe, mes tyre mbretër, dhe sulltanë.


Nuk është e rastësishme që në këtë listë, tani, do të jetë edhe Edi Rama, një nga njerëzit më të pasur të Ballkanit. Padia që ka bërë mund të kushtojë qindra mijëra euro. Por Edi Rama nuk i asgjë as as milionat”.


Janë fjalë të Lulzim Bashës në një dalje për mediat pas vendimit të kryeministrit Rama për të paditur gazetën gjermane Bild e cila publikoi audiopërgjimet e dosjeve 339 dhe 184.

“Në emër të krimit, në emër të Avdylajbe, Lalave, Dakove, Gjiknurëve, Manjave, Edi Rama paska vendosur të padisë një gazetar perëndimor që i nxori lidhjet e tij me krimin, duke paguar me paratë e korrupsionit!

Është e njëjta mbrojtje që u ka bërë gjatë këtyre viteve Mark Frokut, Armando Prengës, Pjerin Ndreut, Artur Bushit, Elvis Roshit, Qazim Sejdinit, Saimir Sahirit, Damian Gjiknurit, Agron Xhafajt, rrajave, habiljave, shullazëve dhe trafikantëve të tjerë.

Mbrojtje totale, pandëshkueshmëri absolute ndaj krimit dhe korrupsionit. Këtë e ka arritur duke shkatërruar shtetin ligjor dhe demokracinë. Duke kapur çdo pushtet” – tha Basha. ©LAPSI.al

8 Comments

 1. Po shume mire. Rruge ligjore ndoqi. Cte bente?????. Ay i prishi pune, ky e hedh ne gjyq. Ca ti bej me??? Ti shkruaj shame on you posht shpise. Apo ti japi 2000 lek mul nokes ta rrafi…….

 2. ahaha doli populisti Basha tani… tamam si Robin Hudi kunder te pasurve.
  Ore lulush. Perderi sa eshte i shtrenjte dhe nese ka nje Cv te pasur me gjyqe te fituara , cfare te keqe ka ?
  Pra sipas teje te tere ata qe marrin nje avokat per gjyqet qe kane te zgjedhin avokatet me te varfer, me medioker , qe nuk nxjerrin qimen nga qulli ?

  O lulush mos bej populizem me ligjet e tregut te cilit i nenshtrohet dhe drejtesia . Avokati me i mire , shancet per te fiutar jane me te medha, pagesa me e shtrenjte.

  Me kete deklaraten e sotme po tallin karin me ty te gjithe avoketerit ne shqiperi .

 3. jeni aq rrota karri sa nuk kuptoni qe po te provoni te shkoni ne votime do ju a fusin karrrrrrrr……nnnn ne bbbyttthththhthzeeeee, more moterqira te kuq

  1. Ti dukesh nga menyra si shkruan qe te paska hyre thelle shume molotovi,mos u merzit,futjani dhe hiqjani njeri tjetrit se kryetari jua beri mutin ne koke dhe e drodhi prape,mblidhuni te gjithe ne nje shpelle dhe shkerllehuni rehat me njeri tjetrin….

 4. I lumte bytha,gazetari qe e furnizon Basha me lajme sportive.Pse nuk flet ky gazetar per zakonin e gjakut qe e ngjalli Berisha dhe jane ngujuar i madh dhe i vogel ne shtepi biles shteti ka ndertuar dhe shkolle te vecante per “gjaksat”,.Ky eshte rasti unikal ne europe qe shteti pranon vrasjen,njelloj si legalizimet qe shteti pranon hapur vjedhjen nga populli.

 5. Kenii kujtese peshku ju komunistet rilindas, ju kujtohet si hodhi ne gjyq edhe Agon Chanel? 111 milione euro kush do ti paguaje? Shqiptaret…Nxirreni vete perfundimin, nese ju kane mbetur dy fije tru.

 6. Parate do ti paguaj lulu nga parate ruse qe ja dha ketij karucit gjermon,por FBI po i mbyll hetimet cfare do beje lulu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu