• |
ide | kryesore

Bie zjarr në parkun kombëtar të Karavastasë

Lajme

Bie zjarr në afërsi të Parkut Kombëtar të Karavastasë në Divjakë. Forca të shumta të zjarrëfikse mbërritën në vendngjarje dhe janë vënë në lëvizje për bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Nuk dihen ende motivet e rënies së zjarrit, por nuk përjashtohet mundësia për një zjarrvënie të qëllimshme.


Flakët kanë shkrumbuar një pjesë të shkurreve në këtë zonë. Era rrezikon përhapjen e flakëve dhe në zona të tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu