• |
ide | kryesore

Hajdari: Rama-Meta qëndrime ekstreme, jo për Shqipërinë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e grupit parlamentar të opozitës së re në Kuvend, Rudina Hajdari, ka komentuar përplasjet e fundit mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta për datën e zgjedhjeve vendore.

Deputetja Hajdari shkruan në “Facebook” se pozicionet ekstreme të Metës dhe Ramës nuk janë gjë tjetër, veçse një sfidë personale. Sipas saj, asgjë nuk bëhet për interes të Shqipërisë.

“Çdo hap drejt acarimit të gjendjes dhe ekstremizimit të pozicioneve Meta-Rama nuk është asgjë tjetër veç se një sfidë personale dhe jo një qëndrim pro interesit të Shqipërisë”, shkruan Hajdari.

8 Comments

  1. Kjo ka hall tjeter. I thote rames, aman mos e nxej Meten se na shperndau parlamentin dhe na ktheu prap ne klase te dyte per te mesuar gjuhen.

  2. kjo kujtohet nganjehere qe duhet te paraqitet ne parlament dhe eshte qe eshte i fut edhe nga nje status ose konference per shtypje. Me cudit fakti qe kete rradhe nuk qenka konsultuar thellesisht me nderkombetaret…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu