• |
ide | kryesore

Kukës/ 5 mijë protestues do të mblidhen për të pritur Ramën

Lajme, Të fundit

Takimi elektoral i radhës së kryeministrit Edi Rama është parashikuar të mbahet në Tropojë dhe në Kukës.

Dega e Partisë demokratike në Kukës ka bërë me dije se është kërkuar një leje tubimi për një periudhë prej 8 orësh nga Komisariati i Policisë së këtij qyteti, marshim i cili do të nis nga qendra e Kukësit deri në aeroport, ku edhe do të zhvillohet takimi elektoral i PS-së në orën 18:00 të pasditës së sotme. Në këtë kërkesë bëhet me dije se pritet të marrin pjesë në tubim rreth 5 mijë qytetarë të cilët protestojnë kundër zgjedhjeve anti-demokratike të 30 Qershorit.

Ndërkohë pak më herët, kryebashkiaku aktual i Kukësit ka paralajmëruar hapur kryeministrin Rama që të mos guxojë të shkojë në këtë qytet dhe të tallet me kuksianët.

Ndërsa në qytetin e Tropojës qytetarët kanë nisur vendosjen e pankartave nëpër qytet kundër qeverisë dhe kryeministrit si dhe kundër dëmtimit të lumit të Valbonës nga ndërtimi i HEC-eve.

15 Comments

 1. Ne fakt pas pergjimeve te BILD, prania e Rames edhe ne Surrel eshte provokative, jo me te bej mitingje. Ai e merr persiper vete, por mos ankohet pastaj po i ndodhi gje. Vetem ne burg eshte i ndoshta i sigurte dhe ndoshta i mirepritur.

 2. O militant rilindass Kuksian.

  Me mut e ke trurin????

  Ne Kukes duhet te kete ZERO rilindass, sepse Qelbesira I beri ndyrresine me te madhe.

  Grabiti dhe fali tek Oligarket Rrugen e Kombit, I vuri traun, pagesen.

  Me mut e ke trurin????

 3. E kam per Ty o Cope Derr, militant rilindas, qe je Kuksian, dhe do shkosh sot te brohorasesh per Monstren.

  1., Te vuri Traun e pageses sa del nga quteti, edhe Ty, o Rilindas Kuksian.

  .2. A ke sensor tek xhepi, kur te vjedh xhepin qelbesira, tek Trau???

  Politika fillon nga xhepi, ore Cope Derr.

  Kurse Ti, o Derr, beji gati , leket , se Rruga Durres Kukes, fluturoi ne duar private, fale Qelbesires, dhe kane vene nje Tra,
  qe TI, O COPE DERR,te paguash, she te pasurosh Qelbesiren dhe Oligarket.

  3. A te punon Truuuuuuuuri?

  4. E perseris, Ky eshte Qelbesira qe te vuri traun per te hyre dhe per te dale nga qyteti yt, o Cope Derrr.

 4. O neri shko dhe ti si shpellar I salihut bashkoju dhe shpellareve te mulit dhe beni sikur e sulmoni ramen,kazmat lopatat,pushket leva por mos harroni molotovin e voltanes dhe ne fund lepijini dhe loqet Rames qe te largohet I qete

 5. Kuksianet jane ne hall nga ky Qelbesire, sepse per te takuar Shqiperine dhe Shqiptaret matane tunelit, Ky qelbesire I vuri traun.

  I drejtohem vetem Militanteve Kuksiane Rilindas qe do shkojne sot te brohorasin per Qelbesiren, qe I vuri traun.

  A ju punon Truuuuuuri?

  Nqs e Derri, shko brohorit sot ne miting tek Usheheqesi, per gezimin e madh qe te solli Kontrata/Vjedhja Poshteruese e Rruges se Kombit

  Nqs je Kuksian I revoltuar per kete poshtersi qe beri Qelbesira ndaj Kuksianeve dhe gjithe Shqiptareve, Une jam me ty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu