• |
ide | kryesore

Procedohet 55-vjeçari, nuk deklaroi 23 mijë euro në Rinas

Lajme

Goditet një tjetër rast i mosdeklarimit të të hollave në kufi. Policia njofton se është proceduar penalisht një 55 vjeçar, H.LL, të cilit iu sekuestruan 23.250 euro të padeklaruara gjatë kontrollit në aeroport.


Njoftimi i Policisë:


Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Planin e masave për forcimin e kontrollit me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, rreth orës 16.00 është evidentuar dhe goditur një tjetër rast i transfertave të parave në mënyrë të paligjshme jashtë vendit.

Gjatë kontrollit në vijën e dytë të shtetasit H.LL, 55 vjeç, i cili do të udhëtonte për jashtë vendit, shërbimet e Policisë Kufitare i gjetën këtij shtetasi të fshehura në trup 23.250 euro të padeklaruara në doganën e Rinasit, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve, materialet do ti kalojnë për veprime të mëtejshme Prokurorisë për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu