• |
ide | kryesore

Rama i përgjigjet Bashës për padinë ndaj BILD: Artist! Je njish! Politika është shah…

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur deklaratave të kreut të opozitës Lulzim Basha pas padisë që kreu i qeverisë ka nisur ndaj gazetës gjermane BILD. Kreu i qeverisë nuk thotë se se ku do të gjejë paratë për të paguar avokatin më të shtrenjtë në Gjermani, por premton se do publikojë faturat.

“Artist, ti nuk zhgënjen kurrë, je njish! Je i pandehur për qindramijëra euro ruse a dreqi e di ç’janë, të cilat po dreqi e di sa versione do sajosh deri në gjyq për t’i justifikuar dhe del e bilbilon për krimin që do paguaka avokatin gjerman për të luftuar lirinë e medias në Gjermani.


Se kuptove kurrë o njish që është shah politika, jo kukamçefthi as topa luftash, po mos u mërzit! Gjyqi do bëhet në Gjermani, faturat do publikohen në Shqipëri dhe e vërteta për tërë atë çorbë të prishur që gatuat, për ta helmuar këtë vend e miqtë e tij, do dalë e plotë. Gjermanisht👊” – shkruan Rama. ©LAPSI.al

31 Comments

 1. O rame ti e pranove vet që ke folur gjushi se kishte problem se fuste me abdylat gjiknuri po ashtu ti po Ben gjyq se nga i ka marre bild pergjimet ja ka dhene basha po Pastaj puna eshte ajane te verteta ate ti e ke pranu jo po jakadhene basha apo perkuroret kujt i plasi gabimi jot eshte se te duket vetja me i zgjut se shqiptare or kok qep

  1. Ore Wwww… pse flet kot ?
   Ku e di ti se per cfare e akuzon Rama ate gazetarin ?
   Asnjeri nuk do ti kerkoje gazetarit gjerman se nga kush i ka marre pergjimet dhe se a jane apo jo te verteta ato.
   Do presim dhe do shohim se si do ndertohet akuza e Rames.
   Mos u beni te gjithe jurista tani se as 8 klas shkolle nuk keni.

 2. O rame ti e pranove vet që ke folur gjushi se kishte problem se fliste me abdylat gjiknuri po ashtu ti po Ben gjyq se nga i ka marre bild pergjimet ja ka dhene basha po Pastaj puna eshte ajane te verteta ate ti e ke pranu jo po jakadhene basha apo perkuroret kujt i plasi gabimi jot eshte se te duket vetja me i zgjut se shqiptare or kok qep

  1. O Endri.
   Mos bej si ekspert juridik.
   Ku e di ti se ‘fatura e pare eshte leshuar ‘ ?
   Zakonisht faturat e gjyqeve vijne ne fund te gjyqit.

 3. Ti nuk befason askend me asnje . Je krejtsisht i parashikueshem. Nje dordolec km i pasuruar me krim mes krimit dhe sigurisht nje denim i madh prejZotit per popullin ose me mire per ate pjese qe nga e keqja nuk nxori asnje mesim. Por sido te veje ti je nga qeniet me te varfra ne kete toke edhe pse i pasuruar me krim dhe hajduteri. Nese ndihesh krenar si nje hajdut ordiner dhe mik i gjushit e lales ke bere zgjedhjen qe i shkon sojit tend.

 4. Bravo Rama!i kape shah-mat 2B2M-te(Berisha,Basha,Meta,Mona),tani te gjejne edhe keta ndonje avokat te forte se shume shpejt do tju duhet..
  .

  1. i pa emer kur e thot kete GRUAJA E BILLALLIT shoqja edvinka rama ,kjo nuk don me koment,per nji foto me obamen u be gruaja e billallit.lere lerepor edhe ilirit i thithi ngjalen ne lalz.

 5. Kokbosh. E di veten dhe politikan. Je aq politikan sa ymer lala sejdini gjushi ndreu qefalia ulsinja….. mes tyre padyshim shkelqen. Dhe padyshim si margaritar shkelqen gjenerata alla spiropal e gjylamet. Ama hajdut ordiner je. Kaq je. Vetem kaq.

 6. Sikur te fitoje me Bechetin edhe do te besonim. Por je i humbur nga gjithe krahet ne Strasburg Amerike e tani dhe ne gjermani. Jane fakte te pranuara me audio. Je nje deshtak i pa ndreqeshem. Apo ke Batonin qe te jem Karshilla .

 7. i pa emer e me mut ne tru .rthpm rama thith pallen e metes sa her ilirit ti qohet.rama doli cullak para botes,basha e vdeshi cullak.

 8. Kembngul fort shume fort ky km qen bir qeni eshte per hage. Ti sekuestrohen te gjitha pasurit. Pyetja qe vjen pas. Tja leme br….t?! Do ndiheshin me mire pa to.

 9. Ky sdi te luj dam,tani thote di me lujt shah.
  I ka bere ca miliona Tonit me shoke.
  Keni harruar nje ose dy zero mbrapa asaj tarifes.
  Ky nuk eshte gjyq per heqje patente.

 10. Plaku pervers soros po ben te pamunduren te vendose velinen ku do ai& grupin e krijuar do sponsorizuar prej vitesh alla spiropal ducka…….prandaj duan zgjedhje doemos ne 30.

 11. Nuk behet dot kurre nje kriminel ordiner dhe hajdut politikan. Nje hajdut dhe i shitur eshte thjesht nje hajdut dhe i shitur kaq. Ti politikan ?! Na bere te qeshim. Mashtrus ordiner.

 12. Ka paguar Zen Berisha 600.000 dollare kur humbi gjyqin ne amerike kunder gazetarit qe shkroi per filmin “qente e luftes” ku tregohet se sa te forte dhe mafioze jane Berishet.Kush pagoi? Keta loqe qe hane mut kot dhe jane tamam idiota,shkoni shkoni se filma te tjere do te beje Hollivudi per ju Kara.

 13. Ne fakt,artist eshte Edvin Escobar D’Rama,te cilit “pikturat” qe parqiti ne Bienalen e Venecias
  ja vleresuan si zhgarravinat e nje adoloshenti nen efektin e droges.500 mije euro kan paguar
  atehere takspaguesit shqiptare,per argetimin e Kryeministrit te tyre!Gjyqin me Beketin e fitoi
  D’Rama,plot 15 milion Dollare i kurseu takspaguesve shqiptare.Ky eshte vertete lajm per tu
  gezuar,qe i thyen hundet atyre qe pretendojn,se dhjaksi D’Rama,vjen si gjel dhe largohet si bedel.
  Shteti shqiptare do ti paguaj Françesko Beketit 125 milion Dollare,dhe jo 140 milion si u perfol.
  Takspaguesit shqiptare paguajn 125 milion Dollare per tekat D’Rames,por askush nuk merr
  pergjegjesine!Per 30 mije Leke te vjetra u denua nje qytetare,i cili vari veten ne Burg nga turpi!
  Avokatin gjerman,e paguan D’Rama apo Shteti?D’Rama mbron dinjitetin e Shtetit,apo te vetin?
  Jo per gjë,por dinjitet nuk ka pasur kurre D’Rama,qe shkoi dje ne selinë pink me benevrekë,qe
  akuzohet si perdorues droge,por nuk bën testin!Ku bëhet Avdjol Dobi,apo akoma ne drejtim te paditur?!

 14. Politika eshte shah dhe mbreti eshte Rama. Mbreteresha eshte tetari Lleshi, Torra ne krah te mbretit eshte Balla ndersa torra tjeter eshte Spiropali. Rolin e kuajve e luajne Gjiknuri dhe Manja ndersa oficeret jane Dako dhe Veliaj. Ushtaret jane bandat qe ndihmojne ne marrjen e votave. Disa prej ketyre ushtareve jane sakrifikuar, biles edhe disa figura si Tahiri e ndonje tjeter qe kane filluar t’i nxjerrin te palarat shefit. Rradhen e kane oficeret per t’u sakrifikuar sidomos Veliaj qe eshte bere i rreziksehme per shefin se do qe te behet mbret. Nderkohe qe te gatshem per t’u hedhur ne zjarr jane dy torrat dhe dy kuajt te cilet do e lene vetem mbretin me mbretereshen e tij. Nese shihet se loja po shkon drejt humbjes, veprimi i rradhes eshte i thjeshte, do permbyset tavolina per te rifilluar lojen nga e para. Por a do te rifilloje loja? Kjo eshte ceshtja do thonte Shekspiri

 15. Ceshtja eshte nese ato pergjime jane te verteta apo jo? Dhe e dyta gjyqtaret qe do e shqyrtojne a e kane kaluar vetingun? E fundit, nese humbet gjyqin kush do i paguaje demet?

 16. Per cfare shahu flet ti qe as kapakun si ke pa kutise se shahut. Ti dhe tabelen e shumezimit nuk e di se per pikture ke mbaruar o jo me shah

 17. Ore shahist kujdes se nuk luhet shahu me helikopter se shko si pashko ndjes paste. Ato kopterrat jan ble nkohe te sales edhe prishen…😈

 18. Ue ca sulmi kellirat apo fugshpumsat kunder edi rames. Rrjesht komentet.

  Ndoshta ka honger noi loqe ne sume lali eri apo fugshklymi??

  Sufllaqet pale pale 😁

 19. Nigjova qe ket shahistin tone e ka kerku Irani per negociata me USA-n, se ky ja mbledh edhe Trumpit
  Rrofte lideri dhe spiropali

 20. O shahisto, o i biri i Karpovit me te motren e Kasparovit, po ta prish helikopteri fushen e shahut. Kij kujdes se po e rrezua helikopteri ka probleme pastaj.

 21. Ziguri qenka kthyer te lapsi,mbas nje xhiroje te dita,por ndrysho tekstet e komenteve o ziguri bythelepirsi i Arturo ui salih,je bere gati te votosh o kelyshi i Kopilit salih,ku i gjeti lulu milionat e eurove qe ja ndau ne tre zarfe ketij peterit ne tre seriale,pse ndaloje peteri serialet?apo dolen muli me shoke ne diber dhe keto nuk i botoje peteri ky gazetari i Rozes te bildit,mos merzit zigur se me mire do behet,lulu kete rrall ja ka fut keq Arturo ui salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu