• |
ide | kryesore

Britani/ Autobuzi i shkollës përplaset me kamionin, 20 nxënës të lënduar

Planet

Një aksident ka tronditur opinionin publik në Britani, pasi një autobuz shkolle është përplasur me një kamion. Nga informacionet e deritanishme, 20 fëmijë janë dërguar drejt spitalit për të marrë ndihmën e parë.

Në vendngjarje mbërritën menjëherë për forcat zjarrfikëse, së bashku me disa aeroplanë shpëtimi, të cilët kryen transportimin e të lënduarve në spitalet aty pranë.

Nga raportimet e para, mësohet se shoferi i autobusit ka marrë plagë të lehta dhe gjendet jashtë rrezikut për jetën.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu