• |
ide | kryesore

Lubonja: Pse Rama përdor gjuhën e “të fortëve”

Lajme, Të fundit

Analisti Fatos Lubonja thotë se Edi Rama përdor gjuhë “të fortësh” sepse e di se është i mbrojtur dhe ka nga pas kriminelë. Për Metën tha se nuk po i përgjigjet kryeministrit me të njëjtën gjuhë.

“E lexova letrën e Metës dhe nuk kishte të sharë. Kurse Rama degradon me një gjuhë që jo kryeministri, por as një shqiptar normal nuk duhet që t’ia lejojnë vetes. Por pse e bën Rama këtë? Rama e bën këtë sepse e di se është i fortë. E di se ka lidhjet kriminale, se ka kriminelët pas vetes. Kjo është një diktaturë e mbushur me krim.

I dëgjova mirë ato që janë thënë në Durrës. Ishte skandal, por ky del pa pikë turpi e thotë e lavdëron Vangjush Dakon përpara popullit. Këtë e bën Rama. Ai bashkëpunon me krimin, këtu trafikohen para droge. Ka diktatura, ka fashizëm, por të tillë regjim në bashkëpunim të hapur me kriminelë, kjo është tejet normales”, – tha Lubonja.

Lubonja shtoi se Rama e ka projektuar një regjim të tillë kriminal dhe se e ka projekt të gjatë.

“Unë kam shkruar një shkrim sot, ku them se Rama bashkëpunon me kriminelët dhe kjo u pa në dosjen e Durrësit dhe të Dibrës. Por shkrova diçka interesante. Kam përmendur Sadri Abazin, i cili iu thotë dibranëve që ta votojnë Edi Ramën sepse do rrijë në pushtet të paktën 10 vite. Pra, Rama e ka projektuar këtë sistem kriminal që të zgjasë, e pakta 10 vite siç thotë Abazi” – thotë Lubonja. ©LAPSI.al

15 Comments

 1. Lubonje, nuk mund t’i njihet dinjitet atij qe shkel dinjitetin e te gjitheve; atij qe lavderon gjushin e avdylajve etj, etj. Nqs Meta nuk guxon t’i thote te verteten qe po i thua ti , sepse nuk ka bythe, atehere me mire mos i shkruaj fare, sesa t’i shkruaj letra dashurie, me tallje apo jo. Ky eshte provokim ndaj njerezve dhe ndaj postit. Nuk mund t’i themi Metes ti shkruaj ato qe duam ne, po letra nuk ka asnje kuptim politik dhe as institucional. Mund t’ja conte privatisht kete leter, bashke me adresen e motelit.

 2. Po sepse Meta eshte pusht dhe hajdut. Meta, Saluku, Lyli provuan te bejne te fortin, revolucionarin, demokratin…. e provuam me te shame e mallkime… dhe hongren mutin e negjmijes.

  Edi nuk po flet si i forte. Ai ka 4 muaj qe po tall karet me pushtat qe po mundohen ti shpetojne burgut.

 3. Doli dhe Rexhepogic Qosic me ne fund tek gazeta dita.
  Opozita kerkon te marre pushtet me dhune.
  Kur ne fakt kerkon zgjedhje te lira e te pastra e jo si ne 2016 17 .
  Perfundimisht ky vend nuk behet e jo me kot jemi te fundit ne Europe per cdo gje. Europa dhe ne Tetor do te na refuzoje.
  Nje tufe horrash e kurvash do gezòjne mire resurset e ketij vendi perralle.

 4. Nga Tirana vjen haberi/
  Dilni se erdhi Enveri/
  Eshte Enveri,nuk e njihni/
  Eshte ringjallur tek Edvini
  …Keto jane vargjet e kenges qe kendohet keto dite nga “artisti I madh” I Bences,I cili u ngrit nga shtrati ku lengonte pasi ia ndjeu aromen Enverit!
  Rilindja(e diktatures) kete “artist te madh” te Partise dhe popullit do kerkoje t’i jepen cmimet me prestigjoze qe njeh bota! Edhe cmimin Os-Kar!!!!

 5. Dil ne rruge o ljubo meri me vete keta karat shpellare dhe luftoni kundra Rames,kur ti thur elozhe letres se like floririt keshtu I thoje dikur,por tani kane ndryshuar gjerat dhe forumin qe ndertove ne 97 e braktise se te mbuluan me para te thata o kodoshi I todit,ke byth dil si burrat ne mejdan,kerko te votohesh dhe do shikosh qe dhe lefterit nuk ja kalon me vota,me 30 shko voto e ke detyrim qytetar,ndryshe mos ha mut

 6. Ky karoministri perdor gjuhen e te fortit se duke qene dhjaks kujton se do ta mbroje gjithmone policia. Sa per trim e burr me mire se kushdo e njohin te vetet , sa nje elefant e ka leprin ne bark…

 7. Byth Turtulli je bere o Tos! Ke 30 vite qe kendon te njejtin avaz. Sintetizohu diku se nuk po e kupton qe ke tepruar tiparin themelor!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu