• |
ide | kryesore

Sfilata në mes të fushave me livando nga Jacquemus (FOTO)

Paparazzi, Slider

Një tapet rozë 500 metër i gjatë u shtri në mes të fushave të mrekullueshme me livando në Provence të Francës. Kjo ishte pikënisja e sfilatës për 10 vjetorin e markës Jacquemus. Pasarela rozë u plotësua me elementë të tjerë që i qëndronin kornizës estetike shik të stilistit francez 29 vjeçar. Veshjet verore ishin nën tematikën “Lë Coup de Soleil” dhe i shkonin stilit periferik të Francës, me në fokus çantat e mëdha prej kashte dhe veshjet prej linoje.

Por fotot mjaftojnë për të përcjellë të gjithë vizionin unik të Jacquemus.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu