• |
ide | kryesore

10 milionë për mamin dhe 7 në sezon sjellin Rabiot tek Juventus: blitz deçiziv i Paratici në Paris

Sport

Pasi zgjidhi çështjen Mathijs de Ligt, Juve ktheu vëmendjen për të mbyllur një tjetër goditje të rëndësishme: Fabio Paratici e ka bindur Adrien Rabiot të veshë fanellën bardhezi duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Deciziv blitz i njeriut të merkatos bardhezi në Paris. Kështu, ndërsa në Itali perfeksionohej këmbimi Spinazzola-Luca Pellegrini me Roma, në Francë drejtori sportiv i dhuron Sarri një tjetër super mesfushor.


Juventus kishte siguruar Aaron Ramsey kohë më parë dhe tani e përforcon repartin që ka edhe kualitete si Pjanic e Bentancur. Pikërisht si uellsiani, Rabiot mbërrin me parametër zero: ka thyer prej kohësh marrdhëniet me Psg edhe pse zgjodhi të mosrinovojë kontratën e të shkojë në skadencë në 2019 I lirë të zgjedhë një klub tjetër.


Shifrat sillen rreth 7 milionë në sezon, plùs 10 si bonus në firmën e kontratës. Në ditët e kaluara e ëma-menaxhere e lojtarit, Veronique, edhe pse nuk zbilancohet, e kishte lënë të kuptohet se ishte mbyllja e historisë. Blitz i Paratici në Paris ka bindur përfundimisht mesfushorin 24 vjecar francez, me shpresën se do të rikthehet në nivele të larta në bardhezi, pasi mungoi në gjysmën e dytë të sezonit të fundit për shkak të problemeve me PSG.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu